Duben 2013

VAMPIRES EVERYWHERE - článek v časopise Jiné Teritorium

1. dubna 2013 v 22:03 | Seanínel |  Vampires
Dobrý večer VÁM všem!
Po velice dlouhé době, době plné zvratů a všeho co se kolem člověka děje sem píšu. Hodně dlouho jsem dumala, jestli jsem vůbec napsat, na můj blog, fenomén ranné puberty a let kdy mi bylo tak málo, že jsem si myslela, že vylívat si srdce intertnetu je to správné, možná to bylo tím, že jsem si myslela, že nemám přátele se kterými bych šla na kafe a vše probrala. Docela se divím, že jsem sem psala ještě před rokem, vždycky když jsem v háji tak nevím, jak z toho ven, ale to skoro každý.
Během jednoho roku se může stát cokoliv, jednou jste dole, bez peněz, přátel, přítele, pak jste na výsluní, nebo vás srazí auto a je po vás. Život nějak začíná, jde, stagnuje, pokračuje a pak skončí. Jak smutné.
A jelikož se vše nějak vyvýjí i já někam postupuji, místo datlování na blog, datluji jako redaktor a fotograf do časopisu. (Tímhle dělám reklamu časopisu Jiné Teritorium)

Jak jsem se k časopisu dostala?
Jelikož pořád někde něco fotím, tak jsem se potkala se šéfredaktorem a pár měsíců na to mi vyšel první článek. Jak klasicky o vampýrech, moje znalost vampyrismu postupuje, jako vampyrolog amatér jsem proto napsala populírně-vědecký článek do Jiného Teritoria Vampires Everywhere.

Článek je o vývoji, mýtech víry v upíry a jím podobné.

"Úryvek"

"VAMPIRES EVERYWHERE

ANEB PROČ JE OD NEPAMĚTI NEMŮŽEME VYHNAT Z PAMĚTI

"V domě se prý v noci prochází žena. Nikdo ji však nikdy neviděl, ale lidé říkají, že má vlasy černé jako eben, kůži bílou jako svit měsíce a oči jako dva safíry. Dokáže procházet zdmi, a když se k vám proplíží do ložnice a vy spíte, začne vám sát krev."

Takhle popsala záhadný přízrak malá Adélka Janě Eyrové ve stejnojmenné knize. Kdo by je z těchto popisů neznal. Upíři, kteří vznikli v literatuře 18.- 19. století, jsou záhadní a krásní, a tento obrázek si představíme i dnes. Ladně až průsvitně působící dámy, které se ve večerních hodinách procházejí zkaženým a hříšným městem, ale nikdo se jich nedotkne, či až přehnaně gentlemanské, velice pohledné mladé muže s ostrými rysy a poněkud výraznějším úsměvem. Avšak před tím, než pan Stoker tak říkajíc "uvedl všechno na pravou míru", se těchto tvorů bály i prababičky našich prababiček (ostatně bychom měli ještě pěkných pár pokolení přidat).

Historie vampyrismu sahá totiž až do - jak jinak - samotné kolébky civilizace, tajemné Mezopotámie. Už tam prý....."

- zbytek článku naleznete na tomto odkazu - http://jineteritorium.cz/2013/01/vampires-everywhere/

POKUD BY MĚL NĚKDO ZÁJEM O ČASOPIS JINÉ TERITORIUM!
Jsem i distributorem pro Brno a Jihomoravský kraj , mohu Vám časopis doručit osobně.
KONTAKT : seaninel@jineteritorium.cz

dubnové číslo :)