Leden 2012

Geniální Nikola Tesla!

13. ledna 2012 v 13:54 | Seanínel |  Magie, sever a keltové
Vím, že jsem tu již dlouhou dobu nebyla, ale čas je čas a někdy vám o tom povím :)
Nikola Tesla

Nikola Tesla se narodil 10. Července 1856 ve vesnici Smilja v tehdejším Rakouském císařství. (Nynějším Chorvatsku).
- Jeho zájem o elektřinu počal zážitkem ze hry s kocourem. Když jej mladý Nikola pohladil, zjistil, že mezi jeho dlaní a kočičími chlupy se nepatrně zablesklo světlo. Rozhodl se, že tomu to jevu přijde na kloub.

- Jeho otec chtěl, aby se stal pravoslavným knězem, ale Nikola toužil po studiu fyziky na nejlepší škole, která kdy existovala, právo na studium si u otce vymohl až po nakažení cholerou, protože prohlásil, že jen studium fyziky jej dokáže vyléčit.

- Již na gymnásiu se projevovala jeho genialita, zejména, když jim profesor předvedl Gramovo dynamo na stejnosměrný proud, které řídil komulátor převodem střídavého proudu na proud stejnosměrný. Nikola prohlásil, že komulátor nebude potřeba, a že se dá využít rovnou střídavý proud.

- Studoval také na Karlově Universitě v Praze, kde se mu začal sestrojovat své "perpetum mobile" k jeho dořešení došel až v Budapešti, kde náhle objevil točivé magnetické pole, na kterém stojí a padá vícefázový systém střídavého proudu. Stalo se také základem indukčního motoru bez kterého se neobejde např. pračka, vrtačka, prostě nic.

- Úhlavním "nepřítelem" byl pro Teslu Edison, v jehož závodech pracoval, a mohl tam provádět své experimenty, které naprosto utlačovaly Edisonovu práci.

- Nikola Tesla objevil : Paprsky X, alternativní fyziku étaru , volnou energii, dynamickou teorii gravitace.

- Své experimenty demonstroval výhradně sám na sobě, nechával sebou procházet proud, ukazoval světu umělé blesky a hromy.

- Díky své nemoci měl Tesla fóbii z bakterií a svým elektrickými "lázněmi" svou kůži desinfikoval. Jeho fóbie vznikla po nakažení cholerou.

- Mezi jeho fantastické vynálezy patří: Smrtící věž - velký maják na Long Islandu, který prý způsobil energetický výbuch nad Sibiří. Díky věži prý Tesla posílal zemí a vzduchem energetické paprsky, jakožto ochranný obal země. Částicové dělo - měla to být podle Tesly účinná zbraň, která dokázala nabít na dálku nepatrné částice těles několika tisíci voltů, nejspíš to byla zbraň podobající se kulovému blesku. Energetický automobil - Tesla prohlásil, že sestrojil energemobil, auto, které jezdí na pohon energie brané z éteru.

- Pro nás je důležité, že díky němu máme rádio a televizi, jedna značka televizí hrdě nese Teslovo jméno.

- Tesla patentoval přes 700 vynálezů a devětkrát měl získat Nobelovu cenu, kterou vždy odmítl.

- Teslův nejzáhadnější experiment, do kterého se zapojil i Einstain, kterému jen tak mimochodem Tesla znemožnil teorii relativity- byl experiment z roku 1933, kdy se tým vědců rozhodl pomocí elektromagnetického pole zneviditelnit americkou loď, která opravdu zmizela, po devíti letech byl učiněn pokus i s námořníky, po znovu objevení lodi, vědci zjistili, že těla námořníků jsou zapasovaná do trupu lodi, jako by se částice lidského těla a trupu lodi promíchaly. Dva námořníci, kteří celou akci přežili, tvrdili, že se ocitli na základně Montauk a
to roku 1983!. Po dalším pokusu vědci zaznamenali další loď, kterou nechali zmizet, 600 km od Philadelfie. Tohoto nálezu se Tesla, ale nedožil.

- Zemřel na selhání srdce v lednu 1943.

- Jeho pracovna v Coloradu Springs, byla po jeho smrti vyklizena zvláštní jednotkou FBI, která jeho výpisky, nálezy a poznámky odvážela z Colorada v železničním vagóně, Z tisíců materiálů jeho Jugoslávií příbuzní zdědili jen pouhých 150 000. Zbytek je dodnes uchováván pod přísným dohledem FBI a vědcům jsou tyto materiály klasifikovány jako přísně tajné.

- Po vědcích, co začali zkoumat Teslovy experimenty šla CIA.

- Teslův životopis byl třikrát cenzurován a sám Tesla byl na asi 60 let vymazán z encyklopedií.

- Ba i ne, když podle všeho dokázal sestrojit stroj času.