Další TTM v novinách ;)

17. srpna 2011 v 17:34 | Seanínel |  Deník ( aneb → do hlouby duše a dní upíra)

V Plumlově se chystá usínání pod jabloní

Středa, 17. srpen 2011
V Plumlově se chystá usínání pod jabloní
Plumlov - Letos v srpnu už po šesté ožívá Plumlov na týden výtvarným workshopem. Ve dnech 14. - 21. srpna se zde odehrává Týden tvořivého myšlení. Šestnáct účastníků během týdne vytvoří scénu, kostýmy i krátký film, aby svoje dílo mohli představit v pátek a sobotu veřejnosti. Základem jejich tvoření je jim hrubý scénář a hudební podklad.
"Tato akce se konala poprvé v roce 1997 a letos je to podruhé, co se odehrává v Plumlově. V podstatě to začínalo jako tábor s výtvarným zaměřením, kam jezdilo až čtyřicet dětí. Dnes už naše akce vypadá trochu jinak - účastní se jí středoškoláci a vysokoškoláci , studenti nebo absolventi brněnské ZUŠky, kde učím," vysvětlila Mirka Brázdová, která Týden tvořivého myšlení pořádá s manželem Milanem a dodává, proč si coby místo konání vybrali Plumlov: "dříve jsme jezdili k Brnu, protože všichni jsme z okolí Brna. Ale pak jsme se po cestě na dovolenou zastavili na Plumlově a nádvoří zámku nás učarovalo svojí atmosférou."
"My jsme opravdu rádi, že se tyto aktivity odehrávají u nás na zámku, protože jsou velkým přínosem pro kulturní dění v Plumlově," podotkla kastelánka plumlovského zámku Kateřina Jenešová.
Workshop je přitom více zaměřen na výtvarnou tvorbu než na divadlo. "Snažíme se vyhnout linii příběhu, jsou to spíše obživlé obrazy. Každý rok je to trochu jiné. Letos bychom do toho rádi zapojili další médium a to film," popsala Mirka Brázdová. Dohromady sešité látky poslouží jako plátno, na kterém se bude promítat film seskládaný z krátkých epizodek. Ten pak bude vstupovat do děje odehrávajícího se na scéně a dotvářet jej. "Chtěli jsme, aby to bylo rozverné a poetické. Figury na scéně budou ve smyslu scénáře reagovat na film a naopak, je to propojení těchto dvou složek," doplnila výtvarnice Brázdová.
Týdne tvořivého myšlení se zúčastňují lidé, kteří jsou zaměřeni jak na technickou stránku ztvárnění, tak výtvarníci nebo divadelníci. Všichni navštěvovali právě brněnskou ZUŠku a někteří pokračují na výtvarných školách. Samotné ztvárnění je přitom na nich. "Chtěla jsem jim v podobě hrubého scénáře dát v podstatě prvotní impulz k tvorbě, vše vzniká až tady a pak na jevišti," dodala Brázdová.
Jak sami organizátoři podotýkají, to, co diváci v pátek a v sobotu uvidí je spíše podívanou, než divadlem. Chystané představení s názvem "Dva světy" je o snu dívky, která usne pod jabloní. Tento sen je tak druhým světem, které se odehrává ve videoprojekci na plátně a pak se propojí s děním na jevišti.
Kromě pátečního a sobotního představení si organizátoři připravili promítání toho, co vzniklo v minulých letech. Ve středu tak zájemci od deváté hodiny večerní budou moci na nádvoří zámku vidět předloni vzniklé představení Forest, jehož součástí je i krátký film z průběhu workshopu, a na programu bude taky loni ztvárněná staročínská legenda o princezně Miao Shan. Všichni jsou tak srdečně zváni!

kopie článku Týdeníku prostějovska,
Můj komentář: Můj Bože! To jsou tam kecy "Plumlov - Letos v srpnu už po šesté ožívá Plumlov na týden výtvarným workshopem." a na to " "Tato akce se konala poprvé v roce 1997 a letos je to podruhé, co se odehrává v Plumlově."


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Agrodej Agrodej | 17. srpna 2011 v 20:02 | Reagovat

Mrzí mě že tě neuvidím naživo, snad se ke mně dostane aspoň tem film.....ale článek až na Tebou uvedené nepřesnosti čiší radostí a zájmem o vaši tvořivost, určitě je to  super příležitost jak přeměnit tvé schopnosti na nějaké veledílo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama