Leden 2011

Kotipelto- Sleep well

23. ledna 2011 v 11:54 | Eve |  Videos
Kamarád mě naočkoval :D


Upíři v Mahenově divadle: Nemrtvý aneb Upír z Transylvánie

23. ledna 2011 v 11:39 | Eve |  Deník ( aneb → do hlouby duše a dní upíra)
Zdravím vás mé milé dušičky, hrozně moc se omlouvám, že jsem celý leden nic nenapsala, ale je pololetí a já musela makat. Naštěstí už jsou známky uzavřené a já kromě jedné trojky jsem na tom dobře :D Samozřejmě, že ta trojka je ze skvělého předmětu s názvem Fyzika, na který máme ještě lepší učitelku..
Ještě minulý rok, 30.12. jsem šla do Mahenova divadla, na hru, na kterou jsem se těšila od chvíle, kdy jsem viděla plakát na budově divadla. Nemrtvý aneb Upír z Transylvánie. Jaké překvapení, že?
Bráška, už na hře byl s přítelkyní, moc se mu líbila, jen kritiky o ní mluvily trošku hůře, než bych po shlédnutí očekávala. Jelikož jsem v divadle skoro rok nebyla (vím, hřích volající do nebe), tak jsem byla natěšená ani nevím jak to popsat.

Drákula
Moje štěstí, bylo v ten den tak nevýslovné, že spousta lidí co měla zakoupený lístek do prvního pořadí nedošla, a tak nás paní uvaděčky posadily snad do té nejlepší řady v prvním pořadí co mohla být, takže ve výsledku jsem měla pocit, že herci co stojí na lávce mezi pódiem a diváky se dívají na mě, protože jsem seděla skoro v úrovni jejich očí.
Hra byla na motivy Drákuly od Brama Stokera, kostými byly podobné jako ve filmu s Gary Oldmanem, ale naprosto promakané, scéna byla skvěle udělaná a výkony herců, také skvělé. Hned na začátku mě pobavil pohybující se svícen po stole a pak se mi do paměti vryla hláška, zděšené paní Westenrové v podání paní Hofmanové: "Já nechci do Londýna, Londýn je plný šálků!"
pointu vám vysvětlovat nebudu ;-).
A koho jste mohli vidět v obsazení, no, pokud sledujete nebo znáte Četnické humoresky, pár četníků tám hrálo, třeba Jonathana Harkera hrál Pavel Doucek, alias Toníček z Četnických humoresek, nebo Van Helsinga Ondřej Mikulášek ( celou dobu tam chodil s takovýma divnýma náušnicema v uších). Američana hrál Jan Grygar a Drákulu Bedřich Výtisk (na obrázku výše).
Vřele tuto hru doporučuji, je to opravdu skvělý zážitek. ;)

Within Temptation - OČEKÁVEJME NOVÉ ALBUM!

23. ledna 2011 v 11:10 | Eve |  Novinky o kapelách
Nizozemská metalová kapela Within Temptation po roce vydává nové album "The Unforgivin", na ochutnávku z něj se můžeme těšit již 31. února kdy se můžeme podívat na nový klip k písni Faster, která se již objevila na internetu. Samotné vydání desky se datuje na konec března!


Čtení z ruky

1. ledna 2011 v 0:30 | Eve |  Magie, sever a keltové
Když vám někdo sdělí pojem "Čtení z ruky", představíte si nejspíše ocingrlátkovanou cikánku, sedící u stolečku s křišťálovou koulí, kartami anebo své oběti vyhledávající po hospodách a trzích, kde pomrkává na naivní mladíky a za zlaťák jim čte z ruky, že se do roka ožení s krásnou dívkou a nebo, že do dvou let padnou v nedaleké bitvě.

Věštkyně
Věštit z ruky se může naučit každý. Není to nic těžkého, každý člověk má podobné čáry a rýhy na dlani. Někdo delší, jiný kratší, zakřivené či rovné. Osud vyčtený z naší ruky, se může změnit, protože i naše dlaně se mění, jak stárneme rýhy se prohlubují, objevují se nové, ruce  se zcvrkávají, některé čáry pomalu mizí, tím jak moc naše ruce v našem životě dřely.
Naše ruce jsou spojené ale i s astrologií.

- Dlaň je v moci planety Mars.
- Palec náleží pod planetě se jménem krásné bohyně Venuše.
- Ukazováček spadá pod Jupitera.
- Prostředníček souvisí se Saturnem.
- Prsteníček je spojen s Apollonem (nejspíše i s chudákem Plutem).
- Malíček má k sobě planetu Merkur.

Názorná ukázka
Čtení z ruky se skládá ze čtyř prvků:
                                                       - Chirognomie - tvar prstů a dlaně - stanovení povahy a osobnosti jednotlivce.
                                                       -  Dermatoglyfievzorce na pokožce rukou
                                                       -  Gestika - pohyby rukou a těla
                                                       -  Chiromantie - studium čar a dalších prvků na dlani


Chiromantie:

ČÁRA HLAVY: Nejdůležitější čára, představuje způsob našeho myšlení, rozum a pohled na svět
Pokud je tato čára na vaší levé dlani výraznější než na pravé jste nejspíše člověk s pozitivně laděnou osobností. Pokud na pravé je to právě naopak. Delší čára značí představivost a otevřenost, čím je hlubší tím jste soběčtější člověk.

ČÁRA SRDCE : Značí a souvisí s emocemi, a také s tím jaký na nás mají dopad. Čím hlubší tato čára je tím máme větší citové či zdravotní problémy. Bledá se pro změnu u člověka, který má nejspíše chladnou a bezcitnou povahu. Posazená hluboko v dlani značí neobyčejně vášnivou povahu. Umístěná vysoko, značí tvrdého člověka.

ČÁRA ŽIVOTA: Je obrazem kvality našeho života a fyzické pohody. Také vypovídá o energii, vitalitě a výdrži. Jediná čára na vaší dlani poukazuje na to, že jste soběstační. čára s rozpojeným koncem značí velmi závislou povahu. Pokud vám čára vybíhá do dlaně jste nezávislý, naopak se jedná o člověka, který uvízl ve všednosti a rutině.

ČÁRA OSUDU: Linie nazývaná čárou osudu, ukazuje naši cestu životem. Vědomí, kariéra, určení, štěstěna a povinosti také spadají pod tuto čáru. Pokud se vyskytuje jen na ruce levé svědčí o mnoha snech, ale ne o činech. Máme ji jen na ruce pravé, znamená to, že si života vážíme, ale nejsme ochotni jej nijak měnit. Když máme tutu čáru na obou dlaních, jsme velice vyrovnaní lidé, pokud nám tato čára chybí, nemáme žádné ambice a jsme vnitřně neusazení.

SLUNEČNÍ ČÁRA: Neboté také Apollonova, vede po boku čáry osudu. Pokud se nějak na dlani vyskytuje, je člověk talentovaný a připravený usilovně pracovat a dopracovat se až ke svým cílům. Může začínat i v čáře života, což značí, že takovému člověku v životě pomáhá jeho rodina a příbuzní. Čím dále na dlaní začíná, tím je člověk v dosahování svých cílů vytrvalejší. Začátek bývá často rozvětvený.

ČÁRA ZDRAVÍ: Nazývá se i Merkurskou čárou, protože leží poblíž malíčku. Pokud se tato čára na dlani vyskytuje, poukazuje na fyzickou slabost, která buď přetrvává nebo se vrací. Dotyčný může být posedlý i svou fyzickou kondicí. Pokud začíná v čáře života, může se z člověka vyklubat i hypochondr.

NÁRAMKY ŽIVOTA: Vedou pod dlaní na vnitřní straně zápěstí. Jsou tři a symbolizují štěstěnu a naši imunitu, rovné čáry znamenají dobrý zdravotní stav, jakýkoliv malý oblouček či zakřivení, špatnou imunitu a zdravotní problémy.

Naše dlaně jsou plné dalších menších čáreček, například na přerušení čáry Hlavy  pod malíčkem lze spočítat (údejně) počet našich potomků. Dále  se od prostředníčku až ke konci prsteníčku táhne oblouček zvaný Venušin pás. Další čarou- směrem od palce před čarou života se u některých lidí nachází čára Marsu. U dalších lidí se mezi čarou srdce hlavou vyskytuje další a to Opičí čára- která se prý objevuje na dlaních lidí co mají nutkání mít ve všem úspěch.

Názorná ukázka