Prosinec 2010

Tomáš Kočko a Orchestr 13.12.10

18. prosince 2010 v 14:07 | Eve |  Recenze
Zdravíčko dušičky lidské a křehké!

Chci, aby ste věděli, že  nechodím jen po metalových koncertech, ale mám i ráda jiné muzikanty, kteří hrají jinou muziku. Jedním mým oblíbeným zpěvákem je Tomáš Kočko, hraje folk a bere inspiraci z lidové kultury, hlavně z Valašska. Musím podotknout, že nemám ráda lidovky, můj tatínek je do folklóru blázen, což dokáže člověku celkem zezápornit vztah k českému folklóru, který je mezi námi docela příšerný. Písničky Tomáše Kočka se mi líbí hlavně proto, že nejsou pojaté tradičně, ale formou, která je mi sympatičtější. Navíc má i písničky s pohanskou tématikou, které se mi jako pohanovi velmi líbí.
V pondělí 13.12. vystupoval se svým orchestrem na náměstí Svobody v Brně a tak jsme si jej šly poslechnout, potkaly jsme přátele a zmrzaly u punče. Začínali písničkou Hodovnice ze stejnojmeného alba, dále následovaly písničky z alba Koleda. Končili písní Svatojane z Hodovnice.
Po skončení se maminka rozhodla, že koupí tátovi CD Koledu a tak jsme se vydaly za pódium, kde jsme si cédéčko opravdu koupily, ale mamka trvala na tom, že jej nechá taťkovi podepsat a tak jsme narazily na pana Kočka, který nám řekl, že na podepsání Koledy má zlatou fixu, kterou zrovna nechal doma a tak jsme valily do nedalekého Koh-i-nooru, kde byla fronta skoro tak dlouhá jak činská zeď. Tak jsme ji vystály, koupily zatou fixu a spěchaly na zpět. Nechaly si podepsat cédéčko a zapovídaly jsme se, řekla jsem, že se učím hrát na bicí. Pan Kočko byl nadšený a přivolal bubeníka, který se mě zeptal kde hraju atd. Chvíli jsme si povídalo Templářích, metalu a kapele Silent Stream of Godless Elegy, se kterou Tomáš Kočko spolupracuje. Také jsem se dozvěděla, že Ostrava je metalové město, že finové podporují mladé muzikanty a že bych měla odjed do Finska. :D
Musím říct, že se mi splnil takový malý sen, s tímto muzikantem jsem si o metalu chtěla popvídat už hodně dlouho.
Nicméně vás chci pozvat na jejich koncert 22.12. V brněnské Staré pekárně, kam jsem chtěla jít, ale vlezl mi do toho sraz  s kamarády vytvarníky.Můj vzor: Jaký to má význam mít vzor? Vždyť každý je sám originál!

9. prosince 2010 v 16:12 | Eve |  Deník ( aneb → do hlouby duše a dní upíra)
Zdravím vás lidské dušičky.
Nové téma týdne je "Můj vzor" a já se rozhodla, že napíšu článek. Nejde ani o to jaký je můj vzor, ale spíš jaký je ten váš a jaký vy na to máte názor. Zajímalo by mě, jestli se vám zdá, že je správné mít v životě vzor, čili "být jednou jak někdo", nebo mít třeba za vzor sám sebe.  Napřed vám k tomu řeknu své stanovisko. Vždycky když něco letí, lidé strhnutí tou vlnou se snaží být jako ti co ji strhli. Například Nirvana, byli underground s novou odnoží rocku Grunge a to v době 90. let kdy už moc novinek nebylo, spíš jen se následovaly šlépěje např. Black Sabbath. A najednou se objeví dobrý kytarista s mastnými vlasy a flanelový kostkovaný košili, kterou druhý den má na sobě většina Seatleu a USA. Tisícovky teenagerů má Kurta Cobeina za svůj vzor a když zemře,někteří z jeho fanoušků jej následují do nebe a to nevědí, že třeba po roce se objeví někdo jiný. Další příklad: Jednu dobu frčela Vanessa Hudgens a teď si holky barví vlasy na odstín Kristen Stewart! Jindy zase malí kluci, chtěli být supermanem a pak zase spidermanem. To se dá pojmout jako vzor. V tomhle případě bych měla ty příklady ukončit jednoduše, zkrátka, když bere drogy Morrison, nebudu je brát taky! Jsem přece originál, a pokud nemám závažný problém a nejsem tupá, nepáchám sebevraždu, neměním den ze dne šatník a neberu LSD, protože to někdo udělal. Ale zase, pokud se mi líbí Tarja Turunen, ale nejsem soprán, tak nikdy nebudu zpívat jako ona, protože každý člověk má jinší hlas a já můžu být ve zpěvu velice dobrá, ale budu originál, protože pak mě nebudou s nikým srovnávat.
Víte jak to myslím?
Mým vzorem na bicí je Jukka Nevalainen, skvělý metalový bubeník, díky němu jsem začala hrát, ale chci být sice stejně tak dobrá jako on ve hře na bicí, ale ne úplně stejně, protože já nejsem Jukka Nevalainen a ani nemůžu být, jsem totiž ženská :D. Ale budu sama sebou a někdo třeba jednou si řekne chci hrát jako Seanínel. Slyšet to, to určitě po duši pohladí. Ale určitě se můsí brát VZOR rozumně, vždyť každý je sám originál!

Jukka Nevalainen

Vídeň s Michelangelem

5. prosince 2010 v 21:37 | Eve |  Deník ( aneb → do hlouby duše a dní upíra)
Michelangelo, Vídeň jako mraveniště a obrovská sardinková konzerva, August Rodin, Pablo Picasso, palačinky a horká čokoláda.
To je má Vídeň s Michelangelem.

Samozřejmě, že musím dodat, že to byla i vánoční Vídeň. Ano, byla jsem ve Vídni, v sobotu tudíž -
4.12.2010, už pěkně dlouho chodím do výtvarky se, kterou jednou za čas jedeme jako zájezd s
Vídeň
kamarády za uměním do Albertiny ve Vídni. Moje jediné štěstí bylo, že tohle nebyla má první Vídeň, jinak by se mi dočista zhnusila. Bylo tam šíleně moc lidí hlavně ze tří důvodů: je před Vánoci, dnes je Mikuláš a také končila výstava Fridy Kahlo. Tudíž pokud ste chtěli něco vidět, neviděli ste skoro nic, protože vás pozvolna unášel dav, který plnil jak celou Vídeň, tak samozřejmě hlavně trhy u radnice.
 Vstávaly jsme s maminkou okolo páté a v sedm se odjíždělo do Vídně, seděla jsem s kamarádem vzadu nad motorem, který hřál, bylo to super jelikož ač svítilo slunko, bylo venku od 0 až do -17 stupňů.


Polibek(bronz)- Rodin

Do Vídně jsme dojeli okolo desáté a autobus zastavil u Belvederu-, (druhý největší palácový komplex, v 18. století si jej jako letní sídlo nechal postavit vojevůdce Evžen Savojský, dnes je z Belvedere galerie.) Musím říct, že je to něco krásného a šíleně obrovského až nemožného! A proč jsme tam jeli? Probíhala tam výstava Augusta Rodina což je francouzský velice slavný sochař, (znal se s Alfonsem Muchou). Jeho sochy jsou hlavně z bronzu, slavná socha je třeba Polibek, Eva, Balzac, Myslitel z Brány Pekla. Výstava se konala na rozdíl od Michelangela v jednom velkém sálu, při prohlížení jsem se konečně dostala ke své partě, Tomovi, Jindrovi, Danečkovi a Martinovi. Celou dobu jsme dumali nad tím jestli ta hubená Číňanka, která se mě polekala u nekonečného zrdcala, je chlap nebo ženská, nakonec to rozsekla moje mamka, když prohlásila,že ji viděla vycházet z dámských záchodků. Mimo jiné jsme se snažili přelouskat anglický text a Toma, se kterým jsem jela a on na mě dával pozor a seděli jsme spolu v autobuse nejvíc zaujal Myslitel, jedna ze soch sousoší Brány Pekla. Daneček nemohl zpustit oči z kamenného a bronzového provedení sochy Evy, což znamená, že jsem neušla poznámce "Hele on tě sochal! A nahou!". Mě zase zaujaly hostující obrazy v sále a to od německého malíře Schieleho, který je proslulý svými velice odvážnými akty. Už jsem na něm byla v galerii v Českém Krumlově, kde tvořil a žil, připadalo mi to jako jedno velké porno a tak jsem si celkem oddychla, když tam vysely jen dva.
Myslitel- RodinEva- Rodin


Eva(detail hlavy)- Rodin

                                                                                                                        
Dále jsme se šli podívat do protějšího křídla na moderní umění, v první místnosti jste mohli vidět kupu žárovek, zavěšených na hácích ke stropu, která se pohybovaly po jedné dráze nahoru a dolu, namáčeli se buď do vody, bílé barvy a tmavé barvy a svítily, v další místnosti vás mohl ohromit krátký filmeček ženy chytající se drátu od el. vedení a její následný pád po výpadu, kolem té obrazovky byly fotky popálených těl, nebo tam byla místnost s obrazovkami a detailem úst, ZE VNITŘ, které mluvily a prakticky šlo vidět i do jícnu, nakonec tam byla místnost s hromadou televizorů, kde byl spomalený detail šijícího koně ze šicího stroje, kolem obazovek bylo pověšeno několik fotografií slečny se samopalem a dírou v kalhotách v místě rozkroku, ovšem byla na ostro.
Pak jsme se odebrali pěšky přes Vídeň směrem k Albertině, cestou jsme se zastavili na menším vánoč-

Kdo je pravý Ozzy Osbourne?

3. prosince 2010 v 21:26 | Eve |  Novinky o kapelách
Poznáte kdo je pravý Ozzy Osbourne?
Na jedné z fotek je opravdu Ozzy, kterého považuju za opravdu skvělého zpěváka, kterému se hodně zpěváků nijak nevyrovná. Na druhé fotce je česká herečka a mohu říct, že moc dobrá, Dana Batulková. Poznáte je?

Ozz Osbourne- pravý nebo falešný?
X

Ozz Osbourne- pravý nebo falešný?

Petice za Upíří kroniky v ČR!

2. prosince 2010 v 15:30 | Eve |  Vampires
V článku  Upíři jako romantičtí hrdinové: Uvěřit? Podlehnout? jsme vás upozorňovala na Petici soustřeďující se na vydání Upířích kronik od Anny Rice v českém překladu. Každý z nás kdo viděl třeba Interwiev s upírem nebo Královnu prokletých by si určitě rád přečetl tyto i ostatní dobrodružství týkající se upíra Lestata, či Armanda nebo Louise. Taky by ste rádi přišli do knihkupectví a tyto knihy viděli v regálech a ne těžce sháněli staré dvě vidání Intervia s upírem a Upíra s tváří anděla v originále (The Armand)
Pokud se na petici podepíše co nejvíce lidí, je velká šance, že by se tato přání staly skutečností.

ZAPOJTE SE!
(IKONKA S ODKAZEM BUDE I V MENU)FINSKO

2. prosince 2010 v 15:14 | Eve |  Magie, sever a keltové
Můj první referát, který jsem si ve škole opravdu užila, bylo mé povídání o Finsku a jelikož mám tuto zem hodně ráda, byla jsem v sedmém nebi, jelikož toho vím o ní opravdu hodně. Svůj referát vám sem dám..
Finská vodka

FINSKO


Co vás napadne, když uslyšíte pojem Finsko?

Někomu se možná před očima objeví bílá láhev se štítkem, na kterém je
napsáno Finská vodka. Někdo jiný se zase zamyslí a po chvilce vytáhne svůj mobilní telefon s malým nápisem nad displejem Nokia. Další člověk se zasněně podívá do dálky a představí si zalesněnou krajinu s nádhernými a rozsáhlými jezery.


 Finsko,

Tarja Halonen

finsky Suomi Tasavalta, dříve také Čuchunsko. Je severním evropským  státem, sousedí se
Švédskem, Ruskem, Norskem a s Estonskem má společnou mořskou hranici.
Finské pobřeží omývá Baltské moře, Finský záliv a Botnický záliv. Rozloha tohoto státu je
338 145 km 2. Obývá jej 5 350 000 obyvatel. Finsko je demokratickým státem v čele s
prezidentkou Tarjou Halonen. Hlavním městem jsou Helsinky.
Dělí se na :               Jižní Finsko
                                Západní Finsko
                                Východní Finsko
                                Oulu
                                Ålandy
                                Laponsko
Úředním jazykem je finština, která spadá pod urgofinské jazyky. V minulosti Finsko spadalo
pod Ruské nebo Švédské území. V dávnověku Finsko nebylo zrovna jednotnou zemí, střetly se
zde dva národy, vikingové a Keltové. Až po první světové válce Finsko získalo nezávislost a v
roce 1995 vstoupilo do Evropské Unie.

Finská vlajka

Povrch a podnebí
Finsko je také nazýváno zemí tisíců jezer a ostrovů, vodní plocha totiž tvoří necelých 10%
rozlohy Finska, přesněji, jezer je kolem 188 000 a ostrovů je 179 584. Jezero Saimaa je
čtvrtým největším jezerem v Evropě. Finská krajina je převážně rovinatá s nízkými kopci.
Laponsko


Nejvyšším bodem Finska je Haltitunturi. 78% povrchu Finska tvoří zalesněná plocha. K
Finsku patří například souostroví Ålandy. Finsko je také jednou z mála zemí, které se
každoročně zvětšují. Finsko se zvětší každým rokem zhruba o 7 km 2.
Podnebí je v Jižním Finsku severské mírné a v Laponsku subarktické. Počasí zde ovlivňuje
jak Golfský proud tak také vnitrozemské podnebí západní Sibiře. Takže to znamená, že zimy
jsou sice dost tuhé, chladné a kruté, ale v létě je relativně teplo.. Za to čtvrtina severního Finska
leží za polárním kruhem, takže tam můžeme zažít Půlnoční slunce. Na severním konci Finska v
létě slunce nezapadá 73 dnů a v zimě zase 51 dnů nevychází. V jižním Finsku sice slunce
zapadá, ale nesetmí se.

Průmysl
Ve Finsku je velice rozvinutý dřevo zpracující a papírenský průmysl. A také průmyslová
výroba zpracovávání kovů. Známá je firma mobilních telefonů NOKIA a nebo již zmíněná
Finská vodka. Také je pro Finsko dost charakteristická málo zmiňovaná hudební scéna. Nebo
také sauna.

Sauna


Zajímavosti
Ve Finsku je, ale také velká úmrtnost, zaznamenaná velkým počtem sebevražd ročně. Finové
Lordi
velmi tíhnou k alkoholu, proto jsou ve Finsku vydané zákony, jako například značné zdražení
alkoholu, nebo povinné zavírací doby a omezený prodej alkoholu jak mladistvým samozrejmě,
ale také do určité večerní hodiny, což je devět hodin večer. Závislost na alkoholu vzniká
depresemi z podnebných životních podmínek.
Tarja Turunen

Naopak Finsko se může chlubit již zmíněnou hudební scénou, která se ve světě proslavila
hlavně díky tvrdé hudbě. Hudební světová scéna prohlašuje, že Finsko vládne nejlepší
metalovou scénou na světě. Což dokazuje výhra metalové kapely LORDI v soutěži Eurosong
v roce 2006. Ale také se Finsko pyšní národností nejlepší sopranistky na světě Tarji Turunen.


Lordi- This is Heavy Metal

2. prosince 2010 v 14:59 | Eve |  Videos
Další kapela co nám zavítala do ČR jsou finští Lordi, kteří se svým pitevním stolem a elektrickým křeslem se dostali i do novinek v Dobrém ránu, na jedničce. Vydali nové CD a mají nový klip na písničku This is Heavy Metal. Mimo jiné se k nám podívají i Nizozemci Within Temptation. Podle stránek Masters of Rock.


Tarja Turunen promo 2010

2. prosince 2010 v 14:49 | Eve |  Groups- Fotogalerie (music and groups)
Jelikož tak před měsícem, přesné datum nevím, vystupovala Tarja Turunen ku příležitosti vydání své nové desky What Lies Beneath v Česku již po třetí. A to v Praze a v Ostravě. Rozhodla jsem se po dlouhé době na blog přispět jejími novými fotkami, promem 2010.
Tarja Turunen 2010
Tarja Turunen 2010
Tarja Turunen 2010
Tarja Turunen 2010
zbytek fotek pod perexem ...>