Říjen 2010

Beatles, Beatles - Beatle - BEATLEMANIE!

23. října 2010 v 11:26 | Eve |  Novinky o kapelách
Zlaté národní muzeum hudby, uspořádalo k výročí vzniku legendárních Beatles unikátní výstavu s názvem "Brouci opět pohromadě aneb BEATLEMANIE".
Tato výstava je unikátní v tom, že vystavuje takové eksponáty jako Lennonovu vlatnoručně pomalovanou kytaru, lakem na nehty jeho manželky, nebo jejich nestarší voskové figurýny. Výstava je opravdu rozsáhlá, ale pozor! Trvá jen do 10.1. 2011!

The Beatles
obrázek z části výstavy

XIII. Století 24.09.10

17. října 2010 v 15:42 | Eve |  Recenze
 Dlouho slibovaná "recenze" na koncert XIII. století z 24.9. už spatří světlo světa.
XIII.století1
Tak jsme dva dny před mýma narozeninama vyrazili s bráškou do Semilasa na XIII. století. Strašně dlouho jsem na ně chtěla jít, takže čistě strategicky, byl to velice dobrý dárek k narozeninám. Jako vždy, když někam s bráškou jdeme, jsme tam dorazili o deset minut pozdě a nestihli jsme tak dvě, písničky. Napřed jsme si hledali místo, ze kterého by se dalo dobře fotit, ale bylo to obtížné, jelikož byl sál plný lidí.  Vyšli jsme nahoru na balkón a já se pokusila pořídit pár fotek z výšky, a jak jsme tam stáli, zrovna začali hrát "Elizabeth", takže se mi naskytl nádherný pohled na tlačenici lidí pode mnou, kde na některých místech zablikaly zapalovače, jakmile se rozezněly klávesy.

XIII.století2
Avšak focení bylo v sále velice náročné, samozřejmě že světelné efekty byly dobré, ale foťáčku nesvědčily, a tak jsme se přemístili po zahrání Elizabeht dolů, do rohu k bednám, kde jsme viděli maximálně klávesistku a vyfotit se nedalo nic.  Před pódiem to vypadalo trochu nebezpečně, takže jsme se přemístili na opačnou stranu, kde to nebylo nic moc. Nakonec jsme našli dobré, strategicky položené místo asi tři řady za hlavním kotlem a po vytvoření malého osobního prostoru, jsem svěřila foťáček mému "dvornímu" fotografovi, jelikož můj vzrůst mi nedovoloval cokoliv na pódiu vyfotit. Na tomto místě  jsme vydrželi pozbytek koncertu a musím říct, že jsem se tak moc ještě nepobavila a ani jsem nevěděla, že brácha umí trsat.
XIII.století3
Mezi písničky, které jsem začala konečně pořádně vnímat, patřil Fatherland, Prokletí domu slunečnic, Justina, Nosferatu is Dead, Karneval. Písnička "Justina" se mi nikdy moc nelíbila, ale na koncertu mě naprosto pohltila, její refrén "I v hříchu zůstan stejná"  jsou až děsivě chytlavá slova, takže zpěvák většinou přenechal refrén publiku. Písnička, ze které jsem byla naprosto na větvi, protože se řadí mezi mé dlouhodobě oblíbené, byla "Nosferatu is Dead". Také to byla jediná z písní, které jsem si zazpívala s nimi. XIII. století zahráli i jednu převzatou anglickou písničku od mých oblíbených The Sister of Mercy- Jolene, kupodivu jí zpívala klávesačka a znělo to zvláštně, ale dobře.
XIII.století4
Pak nastal čas, kdy se rozloučili a odešli z pódia, bylo mi až divné, že to tak strašně rychle uběhlo. Publikum se více méně nevzdalo a začalo skandovat o příspěvěk, a takse za chvíli  objevily čtyři postavy a já uslyšela mimo jiné i cover od Bauhaus "Bela Lugosi's dead",  ještě zahráli dvě písničky a zase odešli, takže nastalo další skandování a celkově jsme je donutili na pódium vylést ještě dvakrát. Dokonce zahráli zcela poprvé cover od Guns'n'roses "Knocking on heaven's Door", což brácha označil jako dobrý komerční tah, tuhle slavnou melodii zase zpívala klávesistka. Na úplný konec všichni odešli a zůstal tam jen zpěvák s puštěným karaoke na písničku ZODIAK. Když se blížil konec písničky, vrátil se zbytek kapely na pódium a rozloučili se s námi. S bráškou jsme to vzali kolem triček, takže mám  noční triko s jejich novým albem "Nocturno". To budou zase jednou hřbitovní sny!

lístek
Ještě jsem objevila na youtube záznam několika písniček z koncertu, myslím, že je to Fatherland, Zodiak, Jolene , Prokletí domu slunečnic a ještě něco dalšího.. Dávám je pod perex =>

Černobílá Dekadence

17. října 2010 v 13:31 | Eve |  My Photos
Tento podzim je plný dekadence, jedna výstava v Brně druhá v Praze, ale tím jsme se vůbec neinspirovaly.
Fotografka stála u více profesionálnějšího foťáku poprvé v životě a já ji z pozice modelu v původní vaně navigovala, - kam si má stoupnout, jestli má vzít celek nebo obličej a jelikož z toho nakonec vznikly naprosto bizardní fotky, raději jsem je prohnala grafickým programem a vznikla Černobílá Dekadence
Models: Seanínel, Natyyx
Fotograf: (pro tu chvíli) Klárka K.
Grafická úprava : Seanínel

Bílá žena v bílé dekadenci
"Bílá žena, či bílá smrt? Vstříc bílé dekadenci pojď! Lákají tě její oči"


další snímky Dekadence pod perexem =>

DRUIDISMUS je ve U.K. officiální náboženství!

3. října 2010 v 19:51 | Eve |  Magie, sever a keltové
Druidismus

Sedím si u počítače a najednou mě volá mamka ke zprávám a to dost neodbytně a hele, konečně kloudná zpráva. Angličani uznali ve Velké Británii pohanské- keltské náboženství jako officiální náboženství Druidismus! Pokud to takhle půjde dál nakonec jej oznají na celém světě třeba společně s Wiccou, Germánským náboženstvým (severským) a tak! Podle mne je to velice důležitá zpráva, protože hodně lidí se začíná vracet k pohanským tradičním náboženstvým, které tu byly daleko před tím než si lidé usmysleli Boha. Souznení a uctívání přírody velebilo naši Zemi po sta léta, pokud se lidé začnou snažit v masách o souznění s přírodou a přesvědčení je bude nutit k respektu je to jen dobře!

Reportáž ze zpráv můžete shlédnout zde!

Fotogalerie je už v PROVOZU!

2. října 2010 v 23:49 | Eve |  Blog
Zdravím vás mé drahé lidské duše!
Jak se máte?
Já dnes rozhodně dobře. Dne 26. září jsem byla officiálně prohlášena zase o rok starší ;-).
 Jen vám všem mí milí drazí chci oznámit, že fotogalerie mých fotek je již s prvními příspěvky v provozu. Pokud by ste si totiž chtěli prohlédnout ty nejlepší fotky z kunštátského metal festu vol. II. máte je tam!

klikněte pro zobrazení galerie na obrázek!


Metal fest vol.II- Kunštát 7.8. 2010 / "Přehlídka" Fotografií

1. října 2010 v 14:04 | Eve |  Recenze
Konečně mám všechny fotky hotové a můžu je dát do své galerie a i do článku :-).

TEAR IT DOWN
Kytarista Tear it down s kulisou modrého světla.

SILLENT HILL
Bubeník Silent Hill- šikovně schován za soupravou.


další fotografické momentky jsou pod PEREXEM =>