Červenec 2010

Cradle of Filth- směsice fotek z koncertů

24. července 2010 v 13:27 | Eve |  Groups- Fotogalerie (music and groups)
Nějak mě přepadlo sem plácnout fotky CoF z koncertů.. Protože je to moje velice oblíbená kapela, nesmí v mém blogovém rozsáhlém albu chybět!

CoF
CoF
CoFLoď a ryba

23. července 2010 v 21:12 | Eve |  Deník ( aneb → do hlouby duše a dní upíra)
Je mi jako kdybych stála na přídi lodě, která se probíjí vlnami a pluje napříč mořem.
Čas od času narazí na ostrov, kde zakotví a já mohu vystoupit na pevnou a bezpečnou půdu, která mi poskytne ochrané náručí. Jsem v něm tak dlouho, dokud to mysl ostrova dovolí, buď nádhernou přírodu schvátí plameny a já z něj musím utéci a nebo ten krásný ostrůvek co mi navždy zůstane v srdci zahltí zemětřesní a onen ostrov mě již nechce chránit a vyžene mne. Tak pluji dál a dál až narazím na další ostrov, kde se vše opakuje a pak opět odpluji a zase se celá historie děje jako před tím, jako v nějakém prokletí.
Jediným mým domovem bude má loď, mé já.
Ale co když? Co když, moji loď rozstříští vodní vlny a já  jsem pohlcena mořem, kde se ze mne stane ryba, která putuje dál a musí sama všemu čelit, být svou hrdostí neoblomná a obstojná všem nástrahám života, až mne jednoho dne chytí rybář.

Ten rybář bude mít dvě možnosti, pustí mě zpět do moře a nebo mi vezme mé srdce a nechá si je pro sebe, uchvátí mne jako ty plameny ostrov a ta ryba bude navždy jen jeho a to i  s celým srdcem...

loď a ryba

Po bouřce

18. července 2010 v 18:43 | Eve |  My art
Když jsem dneska ráno vylezla o půl dvanácté z postele. Nestačila jsem divit. Ani paprsek slunce! Dokonalý zážitek, normálně bych vstávala okolo deváté ráno, ale protože jsem tento týden trpěla naprostou nespavostí tak dnes jsem se rozhodla si pospat.
Po vzkouknutí na terasu jsem okažitě lětala si pro foťák, protože tolik hezkých záběrů jsem v tom vedru neviděla už dlouho.


listy

listy

další budou k shlédnutí pod perexem =>

Upíři: Kněžna-upír aristokratická předchůdkyně Drákuly.

15. července 2010 v 18:58 | Eve |  Vampires
Zdravím vás všechny!

Rozhodla jsem se, že se s vámi podělím o mé zážitky z pátrání z Českého Krumlova.
čes. kr

Jak si můžete o mně přečíst, nejsem nějaký nadšenec Stmívání, ale snažím se pracovat jako takový "upírolog" nebo jak bych to řekla, zajímám se o upíry reálně a vědecky.
Rozhodla jsem se, že na svoji stránku (tento skromný blog) budu dávat rozsáhlý seriál s poznatky o těchto mystických stvoření. V první úvodovém dílu → Upíři aneb báchorka či pravda jste s mohli dočíst o upírech ve světě. V tomto díle se dozvíte něco o Drákulově zapomenuté předchůdkyni, která si své obvinění z vampyrismu vychytrale neužívala jako její románový fiktivní aristokratický protějšek. Bohužel tato kněžna si vše musela vytrpět doopravdy, protože ona byla narozdíl od románového Drákuly žena z masa a kostí, s postavením a těžkým životem.


Jedná se o ženu jménem Eleonora Amelie Schwarzenberg, rozená Eleonora A. z Lopkovic.
Byla provdána za knížete Adama Františka, který byl prvním z rodu Schwarzenbergu l v Českém Krumlově  a vděčíme  mu   za kostel sv. Víta na starém městě.
Jedna z legend praví, proč je v tomto kostelu oltář pro Jana z Nepomuku je ta, že právě díky Eleonoře Amalii a Adamu Františkovi se stal patronem právě rodu Schwarzenbergů.
Legenda praví, že tento šlechtický pár žil dvacet let odděleně (Eleonora přebývala v Krumlově), protože se jim nedařilo zplodit syna. Až po dvaceti letech samostatného života se sešli u hrobky Jana Nepomuckého, kde se smířili. Nakonec měli syna Josefa Adama. A protože oba věřili, že se jim syn narodil díky právě onomu světci, zvolili jej patronem svého rodu.

Eleonora Amelie se synem Josefem Adamem

Avšak kněžna Eleonora to díky poznatkům rakouských historiků a dokumentu Kněžn aupír neměla zas až tak jednoduché. V době její vlády (18. stol.) právě  zasáhly  i Čechy rozsáhlé hony na upíry a veřme tomu, že Český Krumlov jako středověké významné město toho nebyl ušetřen. V roce 2007 byly poblíž Krumlova nalezeny tři kostry se znaky obrany proti upírům, tzn.: Useknutá hlava položená v nohách, tělo zatěžkáno kamenem, dřevěný kůl vražený v srdci tak, aby mrtvolu přibil k zemi, předměty v ústech, kríž..
Tyto tři těla pocházely právě z Eleonoriny doby a protože byla jiná než ostatní, prostí lidé se jí báli a přiřozeně si mysleli, že jejich paní je žijící upír.
Eleonora měla všechny příznaky vampirismu:
  •  nezdravě až mrtvolně bledou kůži.
  • Byla slabá
  •  pila krvavě rudé likéry
  • byla téměř průsvitná
Samozřejmě, že dnes máme pro tyto tělesné znaky jina vysvětlení, ale pro lidi v té době byla zkrátka  a dobře démon.
Když si vezmeme, že dvacet let po svadbě žila sama bez manžela, který si užíval někde v Rakousku se svou milenkou a dejme tomu, že po světě určitě běhal nějaký ten levoboček. Neschopná mít syna, s pomalu bující nemocí a hlavně správou a údržbou rozkvětu tak velkého města. Určitě to musela být opravdu schopná žena s velice těžkým životem.
Velice ráda jezdila na lovy a byla to dobrá střelkyně.(Lovu nakonec podlehl i její manžel,když byl nešťstně postřelen na jednom honu, na následky zanícení rány pak zemřel.)
. Pro otěhotnění dělala vše co mohla a co jí léčiva v té době dovolily.
Nejkurióznějším léčením plodnosti bylo pití vlčího mléka, které podle legendy o Romulovi a Removi mělo zaručit narození mužského potomka.
Ten se jí v obdivuhodných 40 letech narodil, bohužel  nyní již šťastný manželský život Schwarzenbergových překazila právě smrt Adama Františka. Takže Eleonora se dál sama starala o Schwanrzenberská panství. Navíc se u ní pozvolna začala projevovat choroba, která je i v dnešní době ještě nezvladatelná a to zhoubný nádor. Samo o sobě to, že v té době tato choroba nebyla vůbec známa, a již zmíněné důsledky onemocnění byly chápány jako projev vampirismu. Eleonora pravidelně užívala  různé bylinkové odvary, co mohly připomínat právě krev.
Konec svého života prožila ve Vídni, kde byla po smrti pitvána (Pitva sloužila k probodnutí srdce a přerušení cévní soustavy, pro znemožnění vstání z hrobu). Poté byla v noci tajně převezena do Krumlova, kde byla pohřbena v kostele sv. Víta a její hrob byl bezpečně zabezpečen a zakryt.

Eleonora a Drákula, co mají společného?

Dracula

Když jste si přečetli stručné shrnutí z kněžnina života, určitě se ptáte co má strašný hrabě Drákula, s tou nebohou ženou společného?

Bram Stoker se viditelně inspiroval právě Eleonoriným příběhem. V první verzi knihy Drákula, která začínala scénou kočáru projiždějícím kolem hrobky označené jako poslední místo odpočinku jisté Lenory a pokud se logicky zamyslíme
E-leo-no-ra a Le-no-ra je vlastně totožné jméno! Stačí jen oddělat dvě písmena: E a o a vznikne nám jméno Lenora , pokud si přečtete Drákulu tak slova "Mrtví cválají rychle" se v příběhu o démonickém hraběti objevují dost často! A když zjstíme, že v právě té odstraněné části příběhu je na hrobce tajemné Lenory napsána právě tato věta a k velké náhodě je tato věta spojena a řečena v příběhu kněžny Eleonory! Navíc, ve středověku byli spíše považovány za vampýry chudí lidé a musíme říct, že Erzebeth Bathory s tím teď nemá co dělat. Podle koho asi Stoker přidal svému záporákovi sajícímu krev šlechtický titul?! Jak jinak než podle  Eleonory!

Doufám, že se vám můj "vědecký" článek, který jsem vlastnoručně sepsala (PRO VLASTNÍ UŽITÍ KOPÍRUJTE SE ZDROJEM! vampire-angel.blog.cz -  by Seanínel )
Věřte, že i přes použití údajů z dokumentu Kněžna upír (Vampirprinzessin, Die)
Knihy Drákula (Bram Stoker- Dracula)
To bylo náročné také proto, že některé z informací jsem získala sama svým pátráním po Krumlově.

náhrobek
Náhrobek z hrobu kněžny Eleonory.


Pod perexem můžete shlédnout Dokument KNĚŽNA UPÍR
Děkuji za vaši pozornost a těším se na případné komentáře!
=>

Within Temptation- Running Up That Hill

11. července 2010 v 10:21 | Eve |  Videos
Něco na náladu.