Červen 2010

Gothic v tanci: Gothic Belly Dance neboli "Dark Fushion"

22. června 2010 v 22:54 | Eve |  Dark tribal fusion
gothic belly dancers


Předminulou neděli jsem se zúčastnila semináře na téma Dark Fushion.
Dozvěděla jsem se spoustu informací o mém milovaném stylu orientálního tance, a tak se naučila pár prvků.

Něco málo o historii tance: Tuto "modernu" si vymysleli Evropané a Američané, - teď si nejsem jistá-, ve 20. století. Gothic Belly Dance (v překladu- Gothický bříšní tanec) se řadí do kategorie takzvaných "Fantasy fushion" či "Fantasy belly dance" ( kde nadále patří, ISSIS křídla, závoj atd.)
Tento tanec vznikl na základě orientálního tance v doprovodu moderní hudby. Vlastně výhoda tohoto tance je taková: pravidla nemá skoro žádná, prvky si můžete hojně vymýšlet - ale! je dobré mít průpravu v klasických orientálních tancích (Raks Sharki), dále, výběr hudby je čistě jenom na vás, moje doporučení: Soundtrack: Queen of the Damned, Underworld, Gothic music, industrial music, metal (symphonic, doom, dark, atd.). Často se fothic belly dance kombinuje se stylem jménem Tribal, ale to už je jiná kapitola..

Oděv: Tanečnice má kostým laděný do černé, vínové, či s prvky krvavě rudé, tmavě modré či fialové.
Velice pěkně zvýrazníte pohyby různými provázky, či řetízky pověšenými jednak místo pěnízkového šátku kolem pasu a také našitými na nějaké podprsence, či bolerku nebo jinému oděvu na horní části těla. (Nejlépě s odkrytým bříškem, přece jenom pořád jsme v orientálních tancích). Většinou jak u klasické gothiky či i metalových oděvů, doplňujeme kostým nejrůznějšími kovy, které mohou být i na rukách..(RADA: Nepřehánět to s ostny či pyramidami, lépe v decentní míře, nebo jen náramky s cvočky či obojky)
Také mají úspěch doplňky typu síťované rukavičky, korálkové závěsy, prsteny, jiné druhy rukavic atd.
Čímž navazuji na dalšé téma: SÍŤKY
Takže přebarvujme obvazy na černo nebo rozstřihávejte síťované punčochy: Krásný podklad pro kostým jsou sítě na briše, ve výstřihu, na nohách samozřejmě i na rukách:D.

CO SE V TOMTO STYLU NEDOPORUČUJE: Na kostým rozhodně nepoužívejte moc bílé barvy- která symbolizuje světlo, naději, to kladné. Tento tanec je temná část orientálního tance v němž vítězí vše tmavé, tajemné, vampýrské a výstřední. Což znamená neplést do kostýmu další barvy jako růžová, křiklavá zelená, modrá a tak dále, žloutou ani nezmiňuji! Také nemáte zapotřebí si brát penízkové šátky, cinkání se do přednesení toho tance nehodí už vůbec..

Make-up: Make-up se přizpůsobuje a potrhuje kostým, samozřejmě pokud vystupujete, naličte se velmi výrazně. Nejlepší typ make-upu, je bílý make-up či pudr- k sehnání v obchodech- Nosferatu. Určitě bych doporučovala tmavé stíny, velmi zvýraznit oči, aby váš pohled byl pronikavější a zlejší v tomto tanci nechcete symbolizovat jemnost a dobro, oči si můžete opravdu vyčernit. (Ale zase to tolik napřehánět, aby ste nevypadali jako Blackmetalisti a zde přítomné diváky nevyděsili..) Pěkná je i černá nebo krvavě rudá rtěnka sehnání-(Nosferatu, metal-shop.cz) skvěle vše podtrhnete černě nalakovanými nehty, z vlastní menší zkušenosti vím, že při pohybech rukou vypadají černé nehty opravdu efektně.

Některé taneční prvky: Stylové pro tento tanec jsou dlouhé, táhlé a prožité prvky. Nejčastěji využívané ruce, dělají pomalé vlnky, boky i hrudníkem děláme hlavně akcenty, časté jsou také otáčky. Velice efektní jsou v průběhu choreografie prvky na zemi, pěkné je třeba začínat choreografii na zemi, nebo právě naopak choreografii na zemi končit. Velice často se polovina choreografie odtančí klasicky a ve druhé polovině se ladně vytasí závoj. Časté jsou pro tento tanec i takzvaná ISSIS křídla, která dokáží vaše číslo krásně zdramatizovat. Tanečnice se neusmívá do davu, právě naopak, je zahleděná sama do sebe, vnímá jen svůj tanec, má tajemný často až nepřítomný výraz. Což je také jedna z věcí, která diváky na tanci pohltí a fascinuje. Ruce, ta ruka, kterou chcete ponechat bez námahy a hýbete především tou druhou, je nejefektnější ji posadit pěkně k bokům, typ: Roztažené prsty jako kdyby jste chtěli někoho podrápat.Melodka- War Bride, Orfell a Zylwar

5. června 2010 v 17:59 | Eve |  Recenze
Tak jsem se rozhodla sesmolit dlouho slibovanou recenzi na opravdu dobrý večer na Melodce.
Dne 25.5. jsme s Blackwish a mým bratrem vydali na povinnou výpravu do Melodky, kde měla hrát jak Blackynina bývalá kapela War Bride (Blackyniného času NeXuS), ale také kapely Orfell a Zylwar. Díky mnou neoblíbené soutěži Rockmach (čímž ještě odběhnu od tématu a složím obrovskou poklonu svému kamarádovi Schanzezovi a jeho kapele Undying Spite proto,  že se této soutěže zúčastnili také, ale o tři dny později v Hradci Králové a skončili na skvělém druhém místě, což je znak toho, že co se týče této soutěže, Brno- Hradec Králové, švindl berou všude..). Samořejmě, že jsme se tam šli podívat hlavně na War Bride.
Tak jsem za úvodem a jdu psát dál ;-)

Seanínel a Blackwish na Melodce
Recenze na jednotlivé kapely najdete pod perexem =>

XIII.Století opět v Brně!

3. června 2010 v 14:55 | Eve |  Novinky o kapelách
Jak pomalu zaznamenávám, začíná to být taková malá tradice této české gothic rockové legendy, že zavitá každý rok k nám do Brna, ve stejný den, do stejného sálu, ve stejnou hodinu a za stejné vstupné.
Stejně jako loni máme tu možnost si jít poslechnout skvělou kapelu XIII.Století.
Základní informace o koncertu jsou taková:
Kdy: 24.9.2010
v 20:00
Kde: KC Semilasso
Adresa: Palackého třída 126, 612 00 Brno (pro ty kteří by čistě náhodou nevěděli)
(z města lze dojet k Semilassu, tramvají č. 6,1)
Vstup: 190 Kč,- na místě to čekejte dražší.

XIII.století
Doufám, že se tam s některými zvás třeba potkám. Uvidím, dva dny po téhle akci mám narozeniny, tak snad si budu moct udělat k narozeninám radost :D


The Templars- promo 2010/kapela

1. června 2010 v 20:45 | Eve |  Deník ( aneb → do hlouby duše a dní upíra)
Zdravím vás, rozhodla jsem se předběhnout drze Blackwish, snížit jí jemně návštěvnost na blogu okoukaností našeho proma. (Promiň, zlato! :D)
A jelikož jsme početná banda, je promo celkem rozsáhlé. Dávám sem zatím jen fotky celé kapely. Abych to na vás nenahrnula najednou ;-).

The Templars
Ta bílá bosorka držící meč jsem prosím pěkně já, borec s černo-bílou baskytarou je náš basák Giovanni, ta černá (můra) dáma s bloňatou hlavou je naše milovaná zpěvačka Blackwish. Fešák vedle ní, je spoluzakladatel, textař, skladatel a hlavně skvělý kytarista Saifles, to brýlatý v šátku a s kytarou je náš "generál" kytarista Gabriel a to dlouhovlasý, sympatický, zamyšlený stvoření, co vypadá že mobiluje, ale zatím drží dýku je náš klávesák Jukka.

The Templars
Zbytek dávám pod perex
↓ ↓