Duben 2010

BULLET FOR MY VALNETINE vydávají koncem dubna nové studiové album!

16. dubna 2010 v 15:18 | Eve |  Novinky o kapelách
Zdravíčko, tak jsem se dočetla skvělou věc pro všechny nadšené příznivce Bullet for my Valentine!
Bulleti totiž koncem dubna hodlají do světa vypustit své třetí studiové album.
Které pojmenovali "Fever". Jako producenta si přizvali, producenta Dona Gilmora, který nejen pomáhal s produkcí jedinečného alba, ale také se podílel na svým autorstvým na několika skladbách. Podle sdělení frontmana Matta Tucka (přečteného ve Sparku) jsem usoudila, že se máme na co těšit, protože skladby na album byly vybírány opravdu velice pečlivě.

Bullet for my Valentine
Také tu mám pro vás malou ochutnávku v podobě písničky "Your Betrayal" kterou kluci jako singl vydali počátkem března.


Gothic photos by Daimona

14. dubna 2010 v 14:56 | Eve |  Dark and Gothic
Celkem si někdy nadávám, že do rubriky Dark an Gothic cpu jen fotky, fotky a fotky. Ráda bych jednou napsala na tuto subkulturu svůj názor, ale to by bylo asi po mně, tudíž sem dávám zase jen fotky.

Dívala jsem se po deviant artu a našla pár pěkných fotek od jisté Daimony.

by Daimona
=>

Maturita z Rammsteinů

12. dubna 2010 v 15:47 | Eve |  Deník ( aneb → do hlouby duše a dní upíra)
Zdravím vás lidské dušičky !Dlouho jsem již neměla na blogu nějaký ten postřeh z běžného života a tak se s vámi chci podělit o svou "maturitu" z Rammstein. No, spíše "maturitu" z bicích. Hned objasním, hraju na bicí a jedna písnička od Rammstein obsahuje všechny rytmy co jsem se doposud naučila, takže vlastně shrnuje můj bubenický um. Tudíž bude jako taková moje maturita, protože když ji zahraju tak ukážu že všechny rytmy umím a budu pokračovat k těm optížnějším "kravinám".
Tahle "Maturita" nebude poslední i když ani nevím proč jsme to nazvali maturita, asi bych k tomu slovíčku mohla připsat ještě č.1.
Písnička se jmenuje Hilf mir a musím se jí naučit do neděle.  Řeknu vám, že Christoph Schneider dobře věděl co tam všechno splácal dohromady, aby se mu mě podařilo zabít.
Christoph Schneider
Možná se zde jednou objeví Seanínel´s drum cover songu Hilf mir jako odkaz na video z youtube, čímž bych byla úplně prvním natočeným šílencem co se tuhle píseň pokusil coverovat,
Protože jak mi bylo sděleno a já se stejně podívala, žádné live verze týhletý písničky nikde nejsou a ač jsem měla zatžené se dívat na covery tak mě to nedalo se juknout a do prkna on to stejně nikdo necoveroval!
Takže mi držte palce!


Danke schön!


______________________________________________________________
Epica- Never Enough

6. dubna 2010 v 14:14 | Eve |  Videos
Zdravíčko!

Vidoeklip Never Enough od Epicy mi velice přirostl k srdci, písnička je opravdu skvělá, ten text, no, ale říkala jsem si že bych si časem nad něj sedla a dala jsem překlad. Jste pro?
Jinak, vám přeji příjemnou podívanou a poslech.


Upíři, aneb báchorka či pravda?

2. dubna 2010 v 21:20 | Eve |  Vampires
Zdravím vás mé lidské duše!

Dosud v rubrice Vampires přibývaly jen nesmyslné krvavé obrázky, či fotky gothiček s nasazujícími zuby a umělou krví stékající po bradě. Ale nastal čas, kdy jsem se rozhodla, rožnout tu tajemnou černou svíci a otevřít s ní ještě tajemnější staré dveře s rezavou klikou,  zakryté starými zaprášenými pavučinami záhad. Ano, pokusím se do zámku vložit starý klíč a se zatajeným dechem s ním pomalu otočit a čekat to malé cvaknutí, které nám umožní nahlédnout do jedné z největších záhad na této zemi. Nahlédnout na upíry.

Upíři, aneb báchorka či pravda?
Tímto tématem se zabývám už delší dobu a na úvod bych měla říci, že ne z popudu hitu pro pubertální dívky Stmívání. Upíry se zabývám už pěkně dlouho před tím, než se tento film začal vysílat a knihkupectví vyprodala tisíce výtisků.

Upíři jsou mezi námi již dlouho, ale proč máme raději filmové a knižní hrdiny s mrtvolně bílou pletí, pronikavým pohledem a špičatými špičáky? To proto, že vlastně nevíme, jaká podoba upíra je ta pravá. Třeba Řekové popisují ve svých legendách upíra jako vrykolaka, a tak je zcela jisté, že slovo vrykolak vám připomene jiného bájného monstrózního tvora- vlkodlaka. Slova jsou si celkem podobná, tak proč je v řecké mytologii vrykolak zrovna upír a ne vlkodlak? Vlkodlakem opravdu není, ale vzhledově se mu trochu blíží. Člověk se vrykolakem stává, když si sám vezme život a je pohřben před zdí hřbitova, tudíž v neposvěcené půdě, ve které nenalezne svůj klid a jeho duše nepoputuje do božího království. Vrykolak se od romanticky mládnoucího Drákuly liší svým, vzhledem, kůže mrtvolně nažloutlá, tělo v rozlkládajícím se stavu, typická mrtvola, avšak nenacházející svůj klid. Možná, že bychom jej pojmenovali spíše zombie, ale nejsou upíři vlastně takoví zombíci?
Je mnoho otázek, které nás pronásleduje při vyřknutí slova upír. Ale kde na ně nalezneme odpovědi? Můžeme zkusit pátrat a zjistíme, že upíra najdeme všude, legendy o něm se vyskytují v mytologii každé kultury po světě, dokonce se objevuje i ve starých hebrejských legendách spjatých s Biblí.
Upíři s námi žijí již po staletí, v naší mysli, kultuře, filmografii, knihách, ve snech... Jsou záhadou, po které pátráme, snažíme se ji objasnit nemocemi a dalšími přirozeně vysvětlitelnými jevy, ale co když to normálně vysvětlit nelze?
Co když, jsou ti lidé- (novodobí smrtelní upíři) opravdu staří stovky ne-li tisíce let?
Na toto téma se chci s vámi podělit o své myšlenky. A doufám, že si je aspoň vyslechnete.

Na youtube jsem nalezla zajímavý, bohužel anglický dokument Real Vampires , jedna poslední věta v Partu 1 zní
"Ladys and gentlemans, Vampires lives!"

Dokument lze shlédnout pod perexem.

Těším se na vaše komentáře.