Březen 2010

Světlo a tma...

30. března 2010 v 15:43 | Eve |  My art


Z jarních prázdnin jsem přivezla spoustu krásných fotek.
Tady je první černobílá ochutnávka.

1

2

Metal ve školních lavicích.

23. března 2010 v 21:50 | Eve |  Deník ( aneb → do hlouby duše a dní upíra)
Zdravím, vás dušičky!

Tak jsem se rozhodla napsat krátký článek na "téma týdne" což je ŠKOLA.
metal

Myslím si, že valná většina metalistů, co aspoň jedním očkem mrknou na můj blog, ještě ráno denně vstávají o půl sedmé a vydávají se zasednout do školních lavic, dříve než jim zvonek ohlásí pozdní příchod. Proto mě napadlo otevřít diskuzi o metalu na školách, popřípadě o tom jak se vám daří zapadnout do kolektivu a tak.
Z vlastní zkušenosti ze dvou škol, kde mě nepřijali zrovna s radostí vím, že je to těžké určitým způsobem "uspět" se svým stylem, tak aby vás ostatní tolerovali.
V této době, kdy chtějí být všichni děcka in a většina mladistvé populace jsou hopeři, šampónci a barbínky. Z tvrdé hudby znají akorát tak rock a metal za něj taky považují. A nebo když v jejich společnosti vyslovíte slovo metal, okamžitě se jim vybaví pojem "Linkin Park" kteří až tak metaloví nejsou a potom hned pojem "Nu metal", který se v poslední době vyhoupl na příčku takového zájmu a možná i jisté "propagace" ale to hodnotit nechci, protože se o nu metal až tak nezajímám.
základní škola

Zkrátka a dobře, třeba na základní škole, kde se tak v tom sedmém, šestém ročníku objeví první metalista, začne pomalu chodit celý v černém, najednou má všude řetězy a náramky s ostny, dlouhé vlasy. Tak to pro kolektiv hiphopových "drsňáků" a slečinek v růžovém příjde jako velká rychlá rána, prostě vidí člověka vybočovat z jejich podle pravítka nalajnovaných řad, které stanovují módní trendy, příčky hudebních světových hitparád, filmy v kurzu a časopisy typu Bravo a tak dále. Znamená to pro ně ten největší problém na planetě zemi a začnou osamoceného metalistu štvát nadávkami typu "Zhyň satane!", "Emo" (protože každý černě oblečený člověk se podle nich musí okamžitě řezat a být jak to prohlašuje časopis Bravo emařem.) a někdy se stane že přiletí nějaké rajče do vlasů a tak dále. Možná, že my metalisti vypadáme tvrdě, ale třeba já když se ocitnu v budově kde se nemůžu opřít o nějakou tu metalovou spřížněnou duši, tak vraždím pohledem, štvou mě, ale jsem na ně sama. A to si myslím je v dnešní době celkem každodenní problém metalistů ať na základkách, kde většinou se k tomu jednomu metalistovi připojí pár dalších, ale záleží na škole a na povaze lidí co do ní chodí.
Tarja

I když člověk si někdy říká, jaký jsou ty děcka doopravdy, když se k vám tak chovají a ani vás pořádně neznají.
Na střední škole, je to ale jiné, ale taky to být nemusí, Na středních školách a gymnáziích se scházejí lidé se stejným zaměřením, ty co baví kresba a umění jdou třeba na střední uměleckou a většinou je v celé třídě mnohem ucelenější kolektiv, protože všichni mají ten stejný zájem, Za to na základní škole je každý člověk ve třídě jiný, má jiné zájmy a tak. Na středních školách se najde mnohem víc lidí se stejným stylem hudby a to i metalem, třeba například když můj bratr chodil na gympl celý béčko byli metalisti...
Já mám ve škole problémy, jsem neoblíbená, milionkrát nařčená ze satanismu, s mojí kamarádkou se lidi nebaví když se mnou jde po chodbě. A jak to máte na škole vy?


Nový song The Templars!

22. března 2010 v 18:54 | Eve |  Deník ( aneb → do hlouby duše a dní upíra)
S nadšením vás zdravím, mé čisté nevinné lidské dušinky!

Kapela, která je mojí srdcovou záležitostí, jelikož se nápad k jejímu vzniku zrodil v mé staletím zaprášené hlavě a kde hraji na své milované bicí, nahrála (zatím provizorně) novou píseň s názvem "The Wind"
Hudbu složila naše zpěvačka a text napsala moje maličkost, (text jsem ještě poupravovala za důvtipné asistence naší Blackwish).
Také se chci omluvit za nedkonalou kvalitu nahrávky.

Příjemný poslech (;-P) si můžete dopřát zde.

TT

Norther- If you go

20. března 2010 v 10:50 | Eve |  Ukázky hudby
Po dlouhé době bez počítače zase na blogu!
Pokazil se mi počítač a jsem teď bez datadisku kde mám všechny data, tak aspoň na blog dávám ukázku, takovou ochutnávku skvělé písničky od již už zmíněných Norther.
IF YOU GO


Angel Leaves

9. března 2010 v 15:36 | Eve |  My art
Po dlouhé době, moc toho sem nepřibývá, zatím jen jedečn článek z března hmm..
Ale teď bude i druhý, tvořila jsem!
Do mé mysli vplula vydina odcházejícího anděla a tak jsem jej nakreslila a s obrázkem jsem se rozhodla pochlubit veřejnosti...

Skicu oscházejícího anděla jsem nakonec věnovala Saiflesovi :-)

Mezi peklem a nebem

5. března 2010 v 22:49 | Eve |  Básně (my story)
Nekopírujte..
Po dlouhé době sem přidávám článek, twntokrát báseň :-)


Mezi peklem a nebem

Je to divné, jako kdyby šeptal vítr.
Je to divné, opakovat otázky,
Co šeptal vítr.
Snad je to výhra nadsázky.
Alkoholu v láhvi je aspoň litr.
Vše doprovází nevinné procházky.
A slova falešné lásky.
Je to mezi zlem a dobrem.
Proč tohle lidi dělají?
Je to mezi peklem a nebem,
Lidé dobře lhát umějí.
Lži muže o velké lásce.
Podvody v masce.
Kecy o cizí krásce..
Nadávky v manželské hádce.
Zlomit srdce jde tak hladce.
Proč na tohle nezapomenout?
Všichni, ví, že to nejde…
Tak si na lásku musí vzpomenout!
Ale co, na tom sejde…