Leden 2010

Měsíc na nebi..

29. ledna 2010 v 20:03 | Eve |  Deník ( aneb → do hlouby duše a dní upíra)
Zdravím vás mé nevinné, křehké lidcké duše...

Už dlouho jsem veřejně nerozjímala a tak mě pohled na noční oblohu s dominujícím měsícem vnukla do hlavy pár myšlenek..
Když se podíváte na ten krásný zářící měsíc, hvězdy a mraky které poskytují chvilkové úkryty pro toho stříbrného "páva" a vůbec na celou noční oblohu, tak se zamyslíte. Váš obličej ozařuje měsíční paprsky a hlavou vám poletují myšlenky.. Znáte to?
Mě třeba tento pohled připomněl sen mé kamarádky o konci světa, zamyslela jsem se nad tím.

Zjistila jsem, že konec světa jednou asi příjde, buď ještě za mé osoby a nebo až za pár set let po mé osobě, ale určitě budu doufat, že se na svém konci budu moci potkat se svými drahými přáteli, rodinou a tím, které mu bych kdyžtak chtěla umřít v náručí. Budu doufat v to že až všichni umřou tak nenastane věčná tma mé cesty, ale že se s nimi potkám v Ódinově paláci a budu žít dál třeba v jiném časoprostoru a světě, ale budu doufat že je uvidím. Pokud se nemýlím tak třeba sen mé kamarádky skončil tak že se vlastně probudila dřív než by ten konec světa v tom snu, byl a to si myslím, že bylo symbolem toho, že je zde, vvšude a včemkoli nějaká naděje. Ano k tomu jsem při pohledu na tu krásnou podívanou došla, všude je naděje ať za života, či po smrti a i ten krásný měsíc je naší nadějí..Gothic people art photos

27. ledna 2010 v 21:27 | Eve |  Dark and Gothic
Zdravíčko, jak se všichni máte?
Přes odkaz na jeden z těchto obrázků jsem narazila na opravdu povedenou sérii fotek dvou gothiků (možná jsou to deathrockeři- až tak se v tom nevyznám) zkrátka klasika.


více pod perexem =>

Výstava Edgara Alana Poea skončila!

24. ledna 2010 v 19:12 | Eve |  Deník ( aneb → do hlouby duše a dní upíra)
Zdravím vás mé lidské duše!

Jak jste se měli možnost dozvědět z článku od Blacky, který si můžete přečíst zde. Tak do 20. ledna 2010 probíhala v Mendlově muzeu výstava zakladatele literárního hororu a detektivky spisovatele a básníka Edgara Alana Poea, inspirovaná především jeho legendárním Havranem.
Samozřejmě, že jsme si ji nemohly s Black nechat ujít a vypravily jsme se na ni ještě s mojí maminkou. Jelikož jsme na výstavě byly ve čtvrtek, kdy se od 16:00 promítaly krátké Švankmajerovy animované filmy "Zánik domu Usherů" a "Jáma, kyvadlo a naděje" tak jsme je měly možnost zhlédnout.
Jelikož mě Blackwish svým článkem předběhla, rozhodla jsem se, že vás jím na výstavu zvát nebudu, ale napíšu jej až po skončení této krásné výstavy, kde se především podle mého soudu vystavovaly práce studentů univerzity.

A protože, se mnozí z vás, na výstavě na dva skvělé filmy nepodívají, sehnala jsem vám Jámu, kyvadlo a naději.

Leaves' Eyes- My Destiny

21. ledna 2010 v 19:41 | Eve |  Videos
Jelikož jsem se poslední dobou až zaposlouchala do písničky My Destiny od Leaves´Eyes tak vám sem dávám jejich klip na tuto úžasnou písničku :-)
The Templars na zkoušce ;-)

17. ledna 2010 v 14:33 | Eve |  Deník ( aneb → do hlouby duše a dní upíra)
Tak, s Blacky nás napadlo, že bychom se mohly na zkoušku vypravit s foťákem a trochu si zahrát na paparazzi :D. Dopadlo to tak že máme slušné fotky ze zkoušku a můžeme představit celou naši dosavadní bandu :-).

Tak, tady jsou ti tři :D Štěpán "Saifles", Petr "Altair" a naše Silvinka "Blackwish". Už jen ten ohníček jim tam chybí. :D:D:D ;)

Moje malá maličkost, zcela náhodná momentka opravdu momentka při zavazování bot :D

Blacky a Petr :-)


další dávám pod perex=>

Sedmero vran

17. ledna 2010 v 14:07 | Eve |  Story (my story)
Určitě všichni znáte pohádku Sedmero krkavců, kterou jsem si pod taktovkou a požadavkem naší třídní učitelky dovolila přepsat do "moderní" podoby Sedmero vran. Avšak není to jen ledajaká bláznivá nová forma klasiky je to super skvěle metalová moderní forma klasiky!
Přeji příjemné počtení.

NEKOPÍROVAT


Sedmero vran


V jednom malém království žila jednou jedna rodina. Rodiče vychovávali sedm děvčátek, která byla velice neposlušná, jenom by si pořád hrála a fintila se. Jednoho dne se děvčata přetahovala o barevnou stužku. Honila se po světnici, kde jejich matka zadělávala na chleba. Dvě z děvčat porazila mísu s těstem a ta třetí se v tom těstě vyválela. Když tu spoušť uviděla matka, v rozčilení je proklela. "Aj vy vrány! Jen by ste se parádily! Kéž by ste byly černými vranami!"
Všechna děvčata ztuhla, úzkostilvě se na matku podívala a proměnila se v sedm černých vran. Zakrákaly a vylétly z okna ven. Dům, který se denně hemžil děvčaty a jejich švitořením, se teď najednou utápěl v hrobovém tichu neštěstí. Matka zaplakala.

O dvacet let později v tom samém domě, přecházel po té stejné svědnici mladý muž. Byl celý v černém a zvláštně oblečen. Vypadal jako čert! Evidentně něco hledal, černé, dlouhé vlasy mu při rázné chůzi poletovaly kolem obličeje, v ruce držel pár kožených, těžkých bot.
Zvolal, "Matko! Kde je krém na boty?"
a odněkud z domu se ozvalo. "Podívej se do skříně!"
Mladík otevřel skřín a začal hledat krém na boty, místo toho našel sedm růžových sukní rozdílných velikostí. Matka mu řekla, že má sedm sester, před dvaceti lety proměněných ve vrány. Plakala když povědělo o tom, že je sama proklela.
Arianovi, tak se totiž mládenec jmenoval, se zželelo staré matky a vydal se svých sedm sester hledat. Ale nevěděl kde.

Když už za sebou měl prolezlé celé Finsko, Norsko, Švédsko, Německo i to Česko a nenašel je. Tak se šel opít do jednoho brněnského baru, kde narazil na jednoho starého satanistu. Ten mu poradil, aby se šel podívat do pekla. Avšak v pekle nenašel nic a ještě si ho tam spletli s čertem a tak se vrátil domů. A od té doby kolem toho malého domu létalo sedm černých vran.


Promo k nové desce Eluveitie

11. ledna 2010 v 18:40 | Eve |  Groups- Fotogalerie (music and groups)
Tak a poslední článek o mé oblíbené pagan metalové kapele ze Švýcarska je promo nafocené k přííležitosti novhé alba.Eluveitie- Thousandfold

11. ledna 2010 v 18:29 | Eve |  Videos
Officiální video k písničce "Thousandfold" z nové desky Eluveitie


Eluveitie- Everything Remains As Is Never Was

11. ledna 2010 v 18:27 | Eve |  Novinky o kapelách
Zdravíčko, rozhodla jsem se vás zahrnout pár novinkami ohledně Eluveitie- mých pagan metalových oblíbenců ze Švýcarska.

Jak jsem psala v tomto článku o nové desce Eluveitie.

Přesné informace jsou takové, nová deska Eluveitie - "Everything Remains As Is Never Was" by měla vyjít 19. února 2010!!!


Snění

8. ledna 2010 v 19:52 | Eve |  Básně (my story)
Nekopírovat, prosím!

Snění

Snění, jak chvíle příjemného opoždění.
Snění, vždy krásné zapomnění.
Když se na cestu tím světem dám.
Sen po snu si v hlavě promítám.
Sním o tom jak tě chytnu za ruku a půjdu s tebou dál.
Ve světě snění kdo by se tam bál?
V tom světě uvidím za s tvou tvář.
Umřel jsi a když jsem u tvého hobu stanula.
Viděla jsem jen svící zář.
Plakala jsem, truchlila.
Protože jsem milého ztratila.
A když tě ve snu uvidím,
štěstím tě políbím.
Avšak když se ráno probouzím,
dál a dál o polibku pro tebe jen sním.
Vím, že už se z dálek smrti nevrátíš.
Byl jsi má naděje, moje světlo.
A když jsem čekela až se domů navrátíš.
Věděla jsem že neštěstí tě do hlubin smetlo.
Do hlubin, kde temnota vládne.
I láska před ní padne.
Na kolena.


Queen- Liar

8. ledna 2010 v 19:41 | Eve |  Videos
Zdravím vás!

Tak, jakpak se všichni máte?
Kamarád mi poslal odkaz na skvělé video Queenů (záznam z koncertu), který mě ohromilo!
Na hřbitově a okolí- 2. část

7. ledna 2010 v 21:19 | Eve |  My Photos
Po dlouhé době jsem se sem rozhodla dát zase pár svých fotek z hřbitova a jeho okolí.

ztracená duše...

moje velectěná ručička na klice od hrobky hrabat Dubských..


Midnight už není teď je The Templars a chystá se do boje!

5. ledna 2010 v 21:25 | Eve |  Deník ( aneb → do hlouby duše a dní upíra)
Už nejsme Midnight ale přejmenovali jsme se na The Templars a k sesatvě, já, Blackwish a Štěpán, se přidal basák Petr. Klávesák s flétnistkou odešli z naší bojové hry jménem kapela The Templars a my hledáme nové bojovníky!

Vylézáme ze svých děr a začínáme se připravovat na nadcházející boj!

Ale chybí nám ještě pár rytířů templu :D. Ano jsme blázni, od soboty začínáme cvičit, z konečné situace jen ve čtyřech. Jak oznámila Blackwish v novince o zkušebně.
Avšak dnešním dnem nás z našich řad opouští ve své vůli náš klávesák, který nemůže dojíždět pravidelně na zkoušky. A jelikož jsou klávesy pro nás velice důležité, tak je hledáme, nejlépe by bylo je najít do soboty, ale co člověk zmůže?...

Ale to bychom nebyli my, kdybychom ještě někoho nehladali. Takže mám tu návrh pro všechny brněnské klávesisty, flétnisty či flétnistky, kytaristy a čelisty.

A nebo pro šikovného človíčka co umí hrát na klávesy a ovládá aspoň trochu hru na flétnu.
A všichni máte rádi metal, chcete se hudbě věnovat zodpovědně a chtěli byste zkusit taky trochu experimentovat a hlavně naše kapele vás zaujala a chtěli byste se k nám přidat.

Napište, ozvěte se rádi vaši nabídku příjmeme!

Kontakt: thetemplars@email.cz

Amaranth v hitparádě roku 2009

2. ledna 2010 v 13:43 | Eve |  Novinky o kapelách
Zdravíčko,

právě jsem se dokoukala na Medúzu, v hitparádě byli naši milovaní Nightwishi s klipem na Amaranth, bohužel skončili až devátí, ale stejně jsem ráda, že se do hitparády vůbec dostali, jelikož metalové zahraniční kapely v českých hitparádách moc nevýdáme.


Avatar

1. ledna 2010 v 22:28 | Eve |  Deník ( aneb → do hlouby duše a dní upíra)
Zdravím vás do nového roku 2010.

Ano je to trochu klišé jak to všichni všem pořád omílají o hlavu, ale slušnost, je slušnost. Rok 2010 jsem začala velice krásným zážitkem u filmového plátna. Šla jsem s kamarádkou na film Avatar, slyšela jsem o něm jen samou chválu a přiznám se, že mě začak velice lákat. Rozhodly jsme se, že na 3D nepůjdeme, jelikož ani jedna z nás tuto novou techniku nemá ráda a myslím, že jsme udělaly dobře, protože to, že bychom byly jak bych to řekla v "centru děje" by nám pokazilo celý zážitek z filmu. Ostatně, dnešek byl stejně zvláštně krásný den. Film Avatar ve mě zanechal veliký dojem, je nádherně natočený a udělaný, ale nejvíc mu dal samotný příběh. Jelikož už jsem unavená, nechci popisovat děj, ale řeknu vám, že to jak jsou domorodci spojení se svou zemí a jak se sžili s lesem se mi líbilo, velice a myslím, že tak krásné pouto k zemi, díky ní jsme tady by lidé v sobě měli uchovávat, protože taková krása, jako byla vyobrazena na plenetě kde se odehrával příběh Jacka je i tady na Zemi a i člověk je spojen se svou zemí, ale zatím nám to moc nedochází.


Šťastný metalový headbangigový rok 2010!

1. ledna 2010 v 0:10 | Eve |  Deník ( aneb → do hlouby duše a dní upíra)
Zdravím vás všechny do roku 2010!

Právě si připadám jak uprostřed křížový palby, u sousedů rachejtle, venku rachejtle pfffůůůj.

Takže, jak říkám ten nejskvělejší metalový headbangingový rok 2010


Přeje vaše

Eve Lumina Seanínel