Prosinec 2009

Tarja Turunen- promo 2008

28. prosince 2009 v 20:55 | Eve |  Groups- Fotogalerie (music and groups)
Zdravím vás, po tom Vánočním shonu!
Díky bohu, už je to za námi!
Tak brouzdám po netu a našla jsem několik fotek Tarji co mě velice zaujaly.

zbytek těch krásných obrovských fotek dávám pod perex =>

Gothické Vánoce.

24. prosince 2009 v 0:01 | Eve |  Deník ( aneb → do hlouby duše a dní upíra)
Moji milí, moji drazí.

Všichni kdo navštěvujete můj blog, vy o kterých vím i o vás o kterých nevím.

Některé mohu jmenovat třeba Chloë, Blackwish, Henry a všichni ostatní.

Ze srdce vám přeji šťastné a veselé, aby se vám splnilo každé vaše přání! Hodně dárků pod stromečkem a doufám, že na tu moji zpovědnici nezanevřete!


Nesmím zapomenout na jednu krásnou vánoční písničku od metalové ledové královny Tarji.


Veselé metalové a gothické Vánoce :)


Metal Christmas!

23. prosince 2009 v 23:52 | Eve |  Ukázky hudby
Tuhletu písničku mu ukazovala Blackwish.
Děkuji za ukázku Black je boží!:D

Tak jsem si na vás mí milí metloši a metlošky, gothici a gothičky vzpomněla a tak vám tu naděluji menší dáreček pro vaše ouška.


Věčnost

23. prosince 2009 v 23:44 | Eve |  My art
Moje grafika, moje fotka..

Věčnost, jako padající sníh
nebo Věčnost jako hvězdy?

Toto moje "dílko bych chtěla věnovat všem svým přátelům.
A hlavně Henrymu.
Na věky! ;)

Pozdní rozloučení s podzimem

23. prosince 2009 v 23:39 | Eve |  Deník ( aneb → do hlouby duše a dní upíra)

Zdravím vás, vy hříšné lidské duše..

Je to trochu komické, trochu absurdní den před štědrým dnem se loučit s podzimem. Bohžel čas mi nedovolil sem mé rozloučení dát dříve.
Podzim v letošním roce byl tak akorát, ani krátký ani dlouhý, chladný, ale zase nádherný.
Se svým bratrem jsem si udělala výlet na jeden brněnský kopec, když jsme došli nahoru, musela jsem vyfotit pár fotek, jelikož mě vrcholek kopce ohromil.. Proč? Uvidíte sami!
další fotografie naleznete pod perexem =>

Příběh Fantoma žije dál...

23. prosince 2009 v 23:00 | Eve |  Other
Nekopírujte prosím!


Postava Fantoma Opery ze stejnojmenné knihy francouzského spisovatele Gastona Lerauxe, mě uchvátila a její příběh se stal mým nejoblíbenějším.
Kdo to byl Fantom? Duch či netvor? Nebo snad jen šílený zločinec beznadějně zamilovaný do křehké operní zpěvačky Christine? Anebo génius? Mýtus či pravda? Když přehlédneme všechny tyto otázky a rozhlídneme se po jeho odkazu, zjistíme, že Fantom se stal skutečnou legendou. Jeho příběh si nejen můžeme přečíst, ale také vidět na prknech co znamenají svět. A to v podobě baletu, hry, opery a muzikálu. Nejvíce obdivuji nejznámější muzikálovou verzi od slavného amerického skladatele Lloyda Webbera, refrén proslulého duetu Fantoma s Christine- "Fantom opery je zde. V mé/ tvé mysli." (The Phantom of the Opera is there. Inside my mind.) nezní nejen v posledním filmovém zpracování nebo na Broadwayi, ale také v mnoha podáních této písně od kapel a zpěváků po celém světě. Všichni lidé znají muže, kterému říkají Fantom Opery, ale jak zní jeho jméno, jak se vlastně jmenoval ten proslulý operní Fantóm? Jednoduše, říkali mu Erik.

Jak vypadal Erik? Jeho podoba se pro zaměstnance opery měnila málem podle jejich nálady. Jedni tvrdili, že Fantom se jim zjevuje v podobě mizícího, průhledného ducha, druzí namítali. Že když spatřili onen přízrak, že neviděli průsvitný přelud, ale hmotného muže s umrlčí tváří a ví to proto, že do něj málem vrazili na chodbě. Ve skutečnosti operní Fantom vypadal jinak, i když se mnozí svým popisem hodně přiblížili k pravdě. Erik byl velice vysoký muž, jeho stáří jsem v knize moc nepochytila, ale vyloženě mladík už nebyl, podle toho co všechno stihl udělat za svůj život, typuji, že ne. Jeho celkový vzhled, co se týče oblečení, vypovídalo módě tehdejší doby- rok 1870. Na černých zčesaných vlasech mu při pohybu ve městě seděl cylindr, nosil jemu dobře padnoucí oděv gentlemana vyššího postavení, černé kalhoty, bílá košile, černá vesta, na krku nějaká ta vázanka či šáteček, přes ramenu mu spadal pověstný, černý, dlouhý plášť. Bílá maska halila jeho obličej do bílého stínu a hladkosti bílé škrabošky, nic z pod ní nešlo vidět, dobře plnila svůj úděl, zakrývat znetvořenou tvář. Jediné co jste spatřili z jeho obličeje, byly dvě žhnoucí, oči, které uhrančivě plápolaly z dvou temných děr v masce.

At the Cemetery

20. prosince 2009 v 10:02 | Eve |  Dark and Gothic
Jak se tak dívám, už dlouho jsem nepřidala nic o gothice.
A tak jsem se po dlouhé době zastavila na viona-artu. Prohlédla si všechny fotky, dostala pár mindráků ohledně těch úchvatných modelů, účesů a malování, trochu zaplakala až oběvila tyto fotky. Jedna z nich, ta první je hodně známá.


je jich poněkud víc, dávám je pod perex =>

Prostor mezi dvěma činely...

16. prosince 2009 v 21:01 | Eve |  Deník ( aneb → do hlouby duše a dní upíra)
Zima nám zaklepala na dveře.

Když jsem dnes vylezla na balkón a rozhlédla se kolem sebe, usmála jsem se a zároveň sníh proklela. V jeden den by totiž tu vůbec nemusel být. Takže mi začíná trochu hatit plány. Avšak pomalu padající sněhové vločky do mých vlasů udělaly své a já se zasnila a šla se projít po zasněžené zahradě. Ta se zdála úplně jiná, sníh je mocný kouzelník. Přírodu umí oblékat jako jeden z nejvyhlášenějších módních návrhářů.

Abych se dostala k "Prostoru mezi dvěma činely". Venku sice krásně, krajina jako z poháky. Vevnitř krásně teploučko. Tak jsem si vzala foťák a našla ten svůj "prostor mezi dvěma činely"..

Tak co říkáte na prostor mezi dvěma činely???

Arkona- Slavsia, Rus

14. prosince 2009 v 21:32 | Eve |  Videos
Zdravím

Tento týden je pro mě takový pagan-folk metalový. Tuto písničku od ruské kapely Arkony jsem našla zcela náhodou a naprosto mě uchvátila, hlavně buben na začátku.
Doufám, že i vám se bude líbit.


Eluveitie nahrávají novou desku

13. prosince 2009 v 19:56 | Eve |  Novinky o kapelách
Eluvitie je jednou z mých nejoblíbenějších kapel, jejich hudbu poslouchám často a ráda, jelikož jak bych řekla je pro mnou povahu jako stvořená.

Někde jsem si přečetla, myslím že v nějakém metalovém časopisu, že Eluveitie chystají a nahrávají novou desku s názvem "Everything Remains" která by měla vyjít začátkem příštího roku což už je vlastně za chvíli. Deska by měla být nejmetalovější v historii Eluveitie.


NADČASOVÉ PLECHOVKY, BLACKMETALOVÉ UHLÍ aneb "PRAVÝ ČERNÝ CUKR"

12. prosince 2009 v 22:44 | Eve |  Recenze
Zdravím Vás, tak tu přibyde nová recenze.

Mám několik dojmů co chci sdělit v deníku, ale protože mám skluz a málo času, tak si tento článeček chci vyhradit jen pro tuto recenzi.

V sobotu 5.12. jsme s Blackwish vytáhly mého bratra od práce u počítače a dotáhly jej na jím slíbený koncert kapely Nadčasových plechovek v Bigbít restaurantu. Ani jedna jsem nevěděly co hrají za styl, samozřejmě že metal to nebyl. Nevím, nechci k nim nějaký hudební styl přidávat protože nevím, tímto se chci omluvit kapele a klávesákovi Petrovi.
Bigbít restaurant, je celkem dost malý prostor, takže jsme s Blacky obsadily poslední dvě místa ani ne u stolu a hned u repráků, takže to bylo fajn. (Ironicky myšleno). Ještě před příchodem jsme se s bráchou vsadily, že pokud tam budeme celou dobu pařit, koupí každé velkou kofolu. Samozřejmě že k naší smůle se na tu hudbu vůbec trsat nedalo. Ke všemu jsme tam dorazily vcelku "normálně" oblečený, spíš jak na metalový koncert. Takže to byl druhý trapas, jelikož tam byla spíše taková rodiná sešlost i dvě menší děti. Ještě měl dorazit náš basák, nedorazil. Neustále jsme si opakovaly, že fajn že je to sranda. A že holt tu sázku prohrajeme. Bráška měl dobrou náladu, protože tam potkal skoro všechny kamarády z gymplu, občas za náma vysmátý přišel a zeptal se jestli něco nechceme, hrdině jsme odpovídaly že opravdu ne.
Bavily jsme se tím že jsme zkoumaly a probíraly vše co dělají muzikanti, já jsem zaujatě pozorovala bubeníka. Nakonec jsme se chodly na tom, že nechápeme, proč když mají dvě zpěvačky se ty dvě zpěvačky střídají. Že by stačila jedna a druhá zpívala přřípadně vokály. Taky jsme se shodly na tom, že kdyby jedna z těch dvou zpěvaček víc otevřela pusu, zpívala by i pěkně. Když už jsme si myslely že sázku úplně prohrajeme, začaly hrát covery a mezi nimi jednu rockovější písničku a tak jsme hrdě vykročily jako jediné pře pódium a rozhodly se pohodit vlasy, vydžely jsme to po celou dobu písničky. Měly jsme s tím velký úspěch, brácha nás "hrdě" představil svým kamarádům (což udělal už před naším výstupem). Od kapely jsme dostaly dva kousky uhlí, jelikož ten den zrovna chodil Mikuláš. Chtěly jsme jím pomalovat bráchu, ale zjistily jsme že je to cukrové uhlí, což nás nadchlo ještě víc a tak vzniklo Blackmetalové uhlí. S naším "pařením" jsme slavily úspěch hlavně u společnosti kolem mého brášky. a tak jsme se staly odvažuji si říct hvězdami večera, brácha nám koupil dvě velký kofoly, zaplatil pizzu a my si měly s kým popvídat, protože jsme byly úspěšné. Takže jsme si to nakonec i užily i když to zrovna nebyl náš žánr muziky.

Ještě něco, původně jsem měla domů dorazit v osm (přijeli jsme po desáté).Whiplasher- new photo;)

7. prosince 2009 v 20:32 | Eve |  Groups- Fotogalerie (music and groups)
Já blázen bubnující!
Chci sem dát tolik věcí, recenzi s blackmetalovým uhlím, novinku o Eluveitie a zatím zkončím u toho že sem dávám novou fotku Whipa!
Le nebojte časem to tu bude!


Lestat- Redeemer

4. prosince 2009 v 19:17 | Eve |  Videos
Tohle je podle mě nejlepší klip kapely Lestat ze skvělého filmu Queen of the Damned.


Tuomasova fotka

2. prosince 2009 v 20:56 | Eve |  Groups- Fotogalerie (music and groups)
Zdravím vás!
Začíná nám nový měsíc, a to prosinec. A s ním Vánoce, stresování kolem dárků a nakonec ještě Silvestr.
Proč zrovna tahle fotka?!
Ále, příjdu k monitoru kde mi běhá spořič a právě na něm byla tato fotečka.