Angel 2

18. září 2009 v 15:57 | Eve |  Angel
2.díl
Zapomněla jsem se představit, mé jméno je Lizzie Nätien, neděste se, že jsem nějakej elf. To ne, můj otec se jmenuje Sami Nätien a je to fin, moje matka je češka jmenuje se Lenka. Mám ještě o rok staršího bratra Denise, chodí rok na vejšku, na JAMU v Brně učí se na dirigenta. Je mi 18, ale už za několik měsíců mi bude devatenáct. Chodím na střední, žijeme s rodiči v Brně. Tento rok budu maturovat, na škole nejsem příliš oblíbená, jsem šílenec. Ne že bych byla nějakej symbol krásy a ani šereda. Mám dlouhý černý vlasy po zadek, který v létě krotím gumičkou a stahuju si je do culíku. Mám ráda výrazný líčení, bílej make-up, černá, rudá rtěnka, ale ty dvě věci na sebe neplácám pořád, teda vítězí, vždycky černě orámovaný oči, v tomhle se vyžívám, opaluju se celkem málo, takže mejkap ani moc nepoužívám, jak už jsem říkala. Nejsem moc extra vysoká, měřím nějak 167 cm. Chodím hlavně v černý, zbožňuju dlouhý černý sukně, pásový límce, síťky, glády a tenisky. Mám taky ráda cvoklý punčocháče. Poslouchám, metal, rock, punk.
Mám úžasnýho kamaráda Sebastiena, který je původem němec, ale narodil se tady a jeho babička je češka, bydlí s ní a jeho rodiči v Brně, jeho jméno je vtipný, Berger. Vždycky mu říkám Hamburger… Pořád chce, abych mu říkala Strify a chce bejt mangáčem, což mu pořád úspěšně zatrhávám a jeho oblečení vždycky na několik měsíců v jeho šatníku vydrží.
Mám přítele Erika, je to švéd, bydlí už ale od osmnácti tady a tak se naučil krásně česky. Je to stejně tak jaké já kytarista, až na to, že on UMÍ hrát na ELEKTRYKU a on HRAJE v KAPELE a já ne, mrzí mě to, ale zase chodím na zkoušky a navíc, musím chodit na brigádu do drogerie a ještě k tomu maluju, takže mě to ani zas tak moc nevadí.
"Asi jsem to přehnal." Poznamenal Seb, když se prohlížel v zrcadle.
"Jo! Přehnal a to dost!" řekla jsem rázně.
"No tak sorry." Omlouval se "Nechceš do Goth klubíku na limču?" podíval se na mě.
Já jsem si zatím rozdělala utáhlej culík a pohodila vlasy. "Jjj."
"Fajne." Odvětil po německu, pro změnu mě drapl za ruku on a táhl k Markovu autu.
"Mark je hodnej, že ti to auto půjčuje." Poznamenal, když si odhodlaně sedal za volant. Já jsem zůstala stát venku a vykuleně jsem se na něj dívala, položila jsem ruce v bok a přimhouřila oči.
"Jo to je.. Protože je to ten nejúžasnější bratránek na světě. Ale půjčuje ho mě a ne tobě. Takže si přelez na spolujezdce! Urychleně!" řekla jsem příkře a nastoupila za volant. Šlápla jsem na plyn a už jsme frčeli do Goth Clubu.
Když jsme vystoupili z auta a já zamkla, tak se Sebastien hrnul do clubu, kde přes den moc lidí není, ale přes noc to tam žije. A jelikož to tam takto funguje pořád, trénuje tam můj Erik se svojí skupinou. Dnes to bylo stejné, vpadli jsme tam díky Sebovi jak uragán, takže se díky nám Nightmare polil colou, jelikož se nás opravdu polekal. Zastavila jsem se u dveří a pořádně si je prohlídla, vysela na nich bílá cedule skupina Deathstars hledá basáka.
"Eriku?" zeptala jsem se své lásky, která už mě ze zadu objímala.
"Ano, lásko?"
"Honza od vás odešel?!" zarazila jsem se.
Erik mě otočil k sobě čelem a věnoval mi krásný pohled do očí, pak mi odpověděl jednoduchou odpovědí. "Jo, odešel." A pak mi dal pusu.
Nechtělo se mi, ale musela jsem ho od sebe odtrhnout. "Proč, odešel?!"¨
"Menší neshoda. Honza, má dvojčata. Dostalo ho to, je úplně na dně a tak začal pít. Nedalo se s ním cvičit." Řekl mi smutně.
"To mě mrzí." Povzbudivě jsem se na něho usmála a pak jsme se objali.
"Hej, vy hrdličky. Cat na to cukrování nemá věčnost." Křikl na nás Bone a my sebou trhli.
Erik se ode mě neochotně odlepil a pronesl nešťastně. "Miluju tě, bude se mi po tobě stýskat." A vlepil mi pusinku na tvář.
"Tak už běž zlato." Usmála jsem se a šla k baru, dala jsem si jednu kofolu a podívala se kolem. Jako obvykle tu bylo prázdno až na nás a tři, velice zvláštní vyjímky. Byli to určitě cizinci, seděli v koutě,
a občas se otočili směrem ke klukům. Seděli u jednoho stolu, dva muži a jedna dívka, myslím, že stejně stará jako já možná o rok mladší.
Jeden z těch mužů byl oblečen v černé rozepnuté košili, přes ní měl oblečenou černou koženou bundu a měl černé kožené kalhoty, k tomu dvacetidírkový glády s přezkami. Měl dlouhé tmavě hnědé vlasy spletené do dlouhých dredů, kteří se kolem něho ovíjeli jako hadi na hlavě medůzi, seděl ke mně zády, ale potom se otočil. Takže jsem jej mohla takto popsat, myslím že měřil nějak ke 190 centimetrům. Podíval se na mě svýma divnýma očima, duhovky měl bílé jako bělmo, musela jsem ucuknout před tímto zlým pohledem. Bílému obličeji dominoval výrazný nos ve kterém měl kroužek, rty měl krvavě rudé,
jako kdyby si je potřel čerstvou krví. Musím se přiznat, že jsem se byla velice ráda, když se otočil zpátky na tu dívku, které seděla naproti němu vedle toho druhého muže, který jí jednou rukou objímal ležérně kolem ramen a byl na ni otočený, velice mě překvapilo, že vůbec neprotestuje , když ten dredáč, pohladil tu dívku po tváři a pak jeho ruka sjela na její krk.
Ten druhý se na ní díval svýma šedo-černýma uhrančivýma očima. Byl mi sympatičtější, vypadal jako kdyby byl stvořen z měsíčních paprsků a ty dlouhé černé vlasy mu propůjčila sama ta nejtemnější noc. Obličej měl bílý, jako kdyby jej měl z papíru. Jeho uhrančivé oči ztrácely v černých linkách a stínech, doplňovalo je zvláštně tvarované obočí. Na rtech se mu rýsoval letmý úsměv, na sobě měl nějaké černé gothické síťkované triko a na rukách rukavice obité ostny a floky. Myslím, že měl dlouhý pánský kilt a černé glády. Jak to odhaduji tak byl taky velice vysoký.
Ta dívka se krčila mezi těmi dvěma podivnými muži, s nerozluštitelným výrazem ve tváři. Působil, trochu vyděšeně, zhnuseně, ale zároveň jako kdyby jí to nevadilo. Podle mě, byla na rozdíl vzrůstem maličká do 165 centimetrů měla určitě, byla i velice hubená, ale to dělal černý korzet, který ji celou stahoval. Přes ramena měla přehozené něco, co jsem odhadovala na plášť. Na krku se jí houpal keltský křížek. Její plěť byla sněhově bílá, doplňovaly ji černé rty a černé linky, kolem jejích tmavě modrých očí, které snad byly jindy pronikavé, ale teď přetékaly těmi stejnými pocity, které se mísily ve výrazu jejího obličeje. Ten muž zakotvil dlaní na její tváři a ona sklonila hlavu a tak jsem si mohla prohlédnout nádherné copánky, napletené z jejích světle hnědých vlasů, které jí sahaly až po prsa. Nakonec ucukla tváří a ten muž spustil ruku na stůl.
Nedokázala jsem veškerou svoji pozornost od nich odtrhnout a tak když vstali a rychlím krokem prošli kolem nás, tak jsem zjistila, že ta dívka má dlouhou černou sukni, doplňovanou gládamy a kromě křížku na její bílé hrudi, měla kolem krku obojek s ostny a připojený a řemen, který se v jednom místě rozdvojoval,
oba dva muži drželi každý jeden konec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama