Tento týden a festival Rockové Chrlení

2. srpna 2009 v 17:52 | Eve |  Recenze
Zdravím vás a vaše čisté lidské dušičky.


Tento týden byl na rozdíl od předchozích červencových týdnů, jiný, zajímavější, tedy až na pár dní (kdy smutek ovládl moji celou černou upírskou duši). A ještě lepší na tomto týdnu bylo, že jsem poslední měsíc prázdnin zahájila opravdu příjemným jednodenním metalovým festivalem.

Víkend (25. -26.) jsem byla u Suzi, konečně jsem se mohla radovat, že jsme spolu a užívala jsem si její nenahraditelné a nepřekonatelné společnosti (a přítomnosti), která mě celý červenec tak moc chyběla a navíc jsem se na svojí nejlepší kamarádku Suzinku celý měsíc hrozně moc těšila.

V Pondělí- jsem byla s mamkou na Shakespearovských slavnostech. Na hře- "Komedii plné omylů". Myslím, že se pražské ztvárnění na brněnském Špilberku povedlo a i obsazení bylo dobré a děj hry byl opravdu zamotaný omyly všech postav, naštěstí hra skončila dobře, takže žádné hromadné vraždy tam na konec nebyly. Cesta z hradu v noci byla krásná hlavně dobře nasvětlený Petrov byl té tmě jak z nějaké profesionálně vyfocené pohlednice. Když jsme byly skoro doma, uchvátila mě obloha, která šla kupodivu přes lipovou alej dobře vidět. Takže od pondělka mě v noci ani déšť z balkóna nevyžene.

V úterý jsem byla v kině na Potterovi. "Harry Potter a Princ dvojí krve" trval skoro tři hodiny a samozřejmě jednu z nejvtipnějších scén musely přetnout patnáctiminutovou přestávkou. Film byl hrozně zdlouhavý a akční scény byly jak bych to řekla bez akce a nenapínavé takže "odfláknutý". Přesto, tento nedostatek má hned několik svých "ale". Tento díl byl velice vtipný a o skoro v každé scéně (až na ty akční) nebylo o smíchu nouze. Šestka je na rozdíl od Fénixova řádu takovým odpočinkových dílem, takže se nejspíš budeme těšit na dvojdílnou hororovou sedmičku.

Moji recenzi na rockový, metalový jednodenní festival Rockové Chrlení můžete shlédnout pod perexem. Takže KLIK NA CELÝ ČLÁNEK =>


1.Srpna Rockové Chrlení

Příjemný jednodenní metalo-rockový festival se konal respektive včera v Brně-Chrlicích. Program začal ve čtyři hodiny, ale my jsme tam s bratrem a jeho přítelkyní dorazili tak v 17:30. Každá kapela měla na svůj výstup tak hodinu, druhá a třetí moc nepřetáhla, ale jelikož jim chystání a ladění nástrojů všem kapelám zabralo tak 20,35- až 40 minut. Takže po čtvrté kapele se začalo hodně přetahovat. Takže si myslím, že festival skončil kolem druhé hodiny v noci, ale jelikož už jsem tam potom tak pozdě nebyla, nemůžu to říct po pravdě, spíš tím odhadem. Místo koncertu nebo respektive menši,
areálek byl vybrán myslím velice dobře, nevím, jestli to bylo jedno s parkovišť patřící asi k sedmi tenisovým kurtům,které byly kolem místa konání a
nebo
to byl plac se stoly a lavicemi pro návštěvníky kurtů. Ale bylo to dobré místo. Půlku placu zabíraly už řečené stoly s lavicemi, byly tam stánky a celé místo konání bylo obehnáno vysokými stromy, takž tam byl i stín. Druhou půlku placu u vstupu zabíralo malé pódium a kupa místa před ním(pódium bylo bez zábran, tak se při koncertu dalo jít až k nohám hudebníků), kde při našem příchodu postávalo pár lidí a jejich počet ubýval a nebo neměnil až do příchodu podle mě jedné z hvězd festivalu. Zbytek lidí seděl u stolů a kecal, poslouchal a zdálky pozoroval kapely a hlavně chlastal což se u některých návštěvníků v pozdních hodinách projevilo. Skupiny co právě nehrály, seděli mezi diváky a tak i několik pořadatelů, jeden zpěvák seděl u stolu za námi.

Program:

16:00- Vystoupila Brněnská rock-crossoverová skupina Crash Road, kterou jsme ale nestihli, jelikož jsme přijeli až v těch 17:30.

17:00 Vystupovali další brňáci, tentokrát metalová skupina Flowerwhile, ze které jsme taky nic moc neměli.

18:00 Další pro změnu brněnskou trash-metalovou skupinu Swordfish uvedl typickým brněnským hantecem jeden z pořadatelů. Hudba, kterou předvedli, byla dobrá, ale né zas skvělá a ani ne zas nejhorší. Zpěvák zpíval typickým chraplákem, ale ještě pořád to mělo melodii. Celkem se mi i líbili.

19:00 Swordfish vystřídali na pódium další brňáci, ale tentokrát rocková skupina We know, jejich zpěvačka Katka viditelně sršela optimismem a hopsala po pódium jako kdyby na festivalu při jejich, koncertě a vlastně i ty minulé bylo nějak živo, vlastně to až do příchodu další skupiny na festivalu vypadalo, jako kdyby tam "Chcípl pes". Tato kapela se mi moc nelíbila, zahráli hromadu písniček a přetáhli o dvanáct minut, takže jsem si už přála aby odešli protože jsem se těšila na kapelu Misty Ways.

20:00- Díky přetahu celkem chabé kapely We know, nastoupila brněnská gothic-metalová kapela Misty Ways ve 20:45 a z toho ještě pět minut před tím vystupovala jejich gothic bellydancová tanečnice, na kterou vstalo a přišlo se podívat k pódiu hodně lidí. Z pohledu tanečnice z "oboru" musím říct, že ta holka tančila hrozně. Byla hubená a štíhlá a připomínala mi prkno. Měla ale drsnej kostým a drsný účes černo-tmavě-modrý vlasy. Vůbec netančila podle hudby, neměla důraz v cvicích a vůbec ten tanec neprožívala. Myslím, že bych to i za improvizace odtančila líp. Když nastoupila kapela a zpěvačka zahájila jejich koncert slovy: "Zahrajeme vám několik zlejch písniček." A já s bráchou si stoupla
do první řady blízko pódiu a do uší nám začali dunět z repráků bicí.Byla jsem v sedmým nebi, lidí před pódiem značně přibylo, setmělo se a koncert začal. Zpěvačka byla skoro profesionální, kytarista, sice vypadal v obličeji poněkud strahaně, ale hrál úžasně a bubeník, taky. Klávesistku jsem nepozorovala a basák byl moc soustředěný na bassku, ale taky hrál dobře. Skoro celou dobu jsem sledovala bubeníka, který hrál opravdu dobře a navíc seděl za stříbrnou bicí soupravou od Pearl, jak pak jsem se sama od něj po koncertě při krátkém rozhovoru dozvěděla, že to chce si jen na tu soupravičku hodně moc půjčit. Koncert jsem si užívala, všechna moje stydlivost ze mě opadla a tak jsem tam chvíli tancovala a pak jsem do toho tance zapojila i vlasy. Místy Ways zakončili svůj koncert, který trval asi do 21:35, takže vlastně taky trochu přetáhli. (Ale skvěle). Skladbou Harvest Moon Garden, ke které je i klip. Po jejich koncertě jsme museli odjed domů, protože bychom jinak nestihli bus a ani druhou kapelu na kterou jsme se těšili.

Dále vystoupili, po Misty Ways. Nonsense (crossover), Gate Crasher (rock)- na ně jsme se hodně těšili, ale bohužel bychom je stejně nestihli, Thief (metal) a folk- metalová kapela Žrec.
Fotky kapel (pro představu)

Crash Road

Flowerwhile

Swordfish

We know

Misty Ways

Nonsense

Thief

Gate Crasher

Žrec 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama